Mikado md66 ses sistemi bağlantısı

EJDERİYA AVCISI

Hectopat
RAM
Gskill ripjaws 3200 MHz 8GB cl16
Ekran kartı
MSI AMD Radeon RX560
Anakart
MSI B450M S2h
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600
Arkadaşlar merhaba, elimde mikado md66 ses sistemi var ve ben bunu bilgisayarda kullanmak istiyorum. (Anakartım gigabyte b450m s2h), Harici bir ses kartım olmadığı için bilgisayarın arkasındaki yeşil hoparlör çıkışını ve önündeki kulaklık çıkışını kullanabiliyorum. Arkadaki yeşil hoparlör çıkışını ikiye çoğaltan aparat var elimde fakat bu aparatla tek hoparlörden ses alabiliyorum. Şimdi ben bu 5 hoparlörden de ses alabilmek için nasıl bir kablo almalıyım ve hangi girişlere takmalıyım?

Dosya Ekleri

• D4E519D2-31BC-4B63-8F80-236B84E43E81.jpeg
    D4E519D2-31BC-4B63-8F80-236B84E43E81.jpeg
    384,2 KB · Görüntüleme: 123
  • 84CBC7BD-7482-4AF2-9C4D-8A24AE834089.jpeg
    84CBC7BD-7482-4AF2-9C4D-8A24AE834089.jpeg
    282,1 KB · Görüntüleme: 51
  • ED015C43-321F-4B97-9767-4C8D281A48CD.jpeg
    ED015C43-321F-4B97-9767-4C8D281A48CD.jpeg
    222,9 KB · Görüntüleme: 30
Bu kablodan alman gerekiyor.
110000060609522.jpg
Kırmızı ve beyaz ucları ses sisteminde en üstte bulunan input girişine takacaksın.
Kırmızı ucu FR yazana beyaz ucu FL yazan kısıma tak ve jack girişinide anakartının arkasındaki yeşil jack girişine tak.

Kırmızı ve beyaz ucları ses sisteminde en üstte bulunan input girişine takacaksın.
Kırmızı ucu fr yazana beyaz ucu fl yazan kısma tak ve jack girişini de anakartının arkasındaki yeşil jack.

Kırmızı ucu fr yazana beyaz ucu fl yazan kısma tak ve jack girişini de anakartının arkasındaki yeşil jack girişine tak.

Bu şekilde defalarca denedim. Dediğiniz gibi taktığımda output FR ve FL kısmına takılı olan hoparlörlerden çok kısık bir ses geliyor. İnput FR ve FL takılıyken hoparlörlerden birini output SR çıkışına bağladığım zaman net ve yüksek ses çıkıyor. Anlam veremedim.

Arkadaşlar merhaba, elimde mikado md66 ses sistemi var ve ben bunu bilgisayarda kullanmak istiyorum. (Anakartım gigabyte b450m s2h), Harici bir ses kartım olmadığı için bilgisayarın arkasındaki yeşil hoparlör çıkışını ve önündeki kulaklık çıkışını kullanabiliyorum. Arkadaki yeşil hoparlör çıkışını ikiye çoğaltan aparat var elimde fakat bu aparatla tek hoparlörden ses alabiliyorum. Şimdi ben bu 5 hoparlörden de ses alabilmek için nasıl bir kablo almalıyım ve hangi girişlere takmalıyım?
İnput giriş bölümü. Output çıkış bölümü. Yani beş hoparlörünüzü output kısmına bağlamanız gerekiyor. Yukarıda belirttiğim şekildede sisteminize bağladığınız durumda doğru bağlantıyı yapmış oluyorsunuz. Bende hoparlörün birinden ses gelmeme sorunu vardı, ses kartı driverinden ön panel jack giriş seçeneğini kapattığımda sorunum düzelmişti. Sizde bunu deneyin bence.

İnput giriş bölümü. Output çıkış bölümü. Yani beş hoparlörünüzü output kısmına bağlamanız gerekiyor. Yukarıda belirttiğim şekildede sisteminize bağladığınız durumda doğru bağlantıyı yapmış oluyorsunuz. Bende hoparlörün birinden ses gelmeme sorunu vardı, ses kartı driverinden ön panel jack giriş seçeneğini kapattığımda sorunum düzelmişti. Sizde bunu deneyin bence.

Öneriniz için teşekkür ederim ama sorun muhtemelen ses sistemi ya da kablo kaynaklı çünkü telefona bağladığımda da aynı sorun oluyor. Siz giriş bağlantısını sadece FL ve FR şeklinde mi yaptınız kendi cihazınızda?

Öneriniz için teşekkür ederim ama sorun muhtemelen ses sistemi ya da kablo kaynaklı çünkü telefona bağladığımda da aynı sorun oluyor. Siz giriş bağlantısını sadece FL ve FR şeklinde mi yaptınız kendi cihazınızda?
Ben bir çok ses sistemi kullandım. Bu tarzdaki ses sitemlerinde mantık aynı. İnput kısmındaki girişlere bağlanır kablolar, yani evet kırmızı kablo kırmızı yuvaya beyaz kablo beyaz yuvaya. Sizdeki ses sistemi eski bir sistemi, bu ses sistemine sahip farklı kişilerde benzer sorunlar yaşamış. Galiba tamire veya bakıma ihtiyacı olabilir.

Ben birçok ses sistemi kullandım. Bu tarzdaki ses sitemlerinde mantık aynı. İnput kısmındaki girişlere bağlanır kablolar, yani evet kırmızı kablo kırmızı yuvaya beyaz kablo beyaz yuvaya. Sizdeki ses sistemi eski bir sistemi, bu ses sistemine sahip farklı kişilerde benzer sorunlar yaşamış. Galiba tamire veya bakıma ihtiyacı olabilir.

Anladım, kablodan sipariş ettim gelince deneyeceğim, olmazsa tamir yoluna başvururum artık. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı