Mikrofon kapalıyken cızırtı gelmesi

Mudkilak

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ben mikrofonla alakalı bir sorun yaşıyorum. Kayıtlar alıyorum ve her şey normal gidiyordu ama sonra bir gün mikrofondan cızırtı gelmeye başladı dedim mikrofon bozuldu herhalde mikrofonu çıkarttım. Hala cızırtı geliyor sonra başka mikrofon taktım hala geliyor. Sonra bir tane mikrofonu taktım ve mikrofonu kapattım hala cızırtı geliyor. R buna bir çözüm bulabilir misiniz? Stereo karışımını kapat gibi bir şey demişler galiba ama stereo karışımını devre dışı bırakınca da aynı ses devam ediyor açınca da devam ediyor. Falan falan yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses ayarlarını aç > de sonra mikrofonunun oradan cihaz özellikleri de > ses düzeyini 80'lere indir > sağ üstten ek cihaz özellikleri de > gelişmişten 1Bit kanalı 16 Bit 48000 Hz DVD kalitesi de >
Özelden agc açık uygula.

Kulaklık modeli?
kulaklıkla alakası yok
bütün mikrofonlarda öyle oluyo
Ses ayarlarını aç > de sonra mikrofonunun oradan cihaz özellikleri de > ses düzeyini 80'lere indir > sağ üstten ek cihaz özellikleri de > gelişmişten 1Bit kanalı 16 Bit 48000 Hz DVD kalitesi de >
Özelden agc açık uygula.
zaten öyle

Resimde de gördüğün gibi Denetim Masası'ndan ses kısmına gel ekrandaki yeri açman lazım onun içinde mikrofon kısmından mikrofonun üzerine sağ tık özellikler dediğinde resimdeki gibi dinle yapman lazım sonra kaydetmen gerekiyor. Kaydettikten sonra kendi sesini duyacaksın tekrardan aynı işlemi yaptığında ses cızırtının gitmiş olması gerekiyor eğer sorun çözülmez ise düzeyler kısmından bası düşürmen gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 55
Resimde de gördüğün gibi Denetim Masası'ndan ses kısmına gel ekrandaki yeri açman lazım onun içinde mikrofon kısmından mikrofonun üzerine sağ tık özellikler dediğinde resimdeki gibi dinle yapman lazım sonra kaydetmen gerekiyor. Kaydettikten sonra kendi sesini duyacaksın tekrardan aynı işlemi yaptığında ses cızırtının gitmiş olması gerekiyor eğer sorun çözülmez ise düzeyler kısmından bası düşürmen gerekiyor.
mikrofonla alakalı birşey yok dediklerini denedim ama yinede olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı