Mikrofondan gelen dip ses

kade

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Elimde HyperX Cloud Stinger var. Mart ayında almıştım. Aldığım zaman ses kaydı yapmıştım test için. Sesim duyulmayacak kadar az geliyordu. Bilgisayarın ses ayarlarından "düzeyler" kısmına geldim. Mikrofon basını 30 yapmadan sesim çok az geliyor, 30 yapınca da sesimden çok dip ses geliyordu. Hâlâ da öyle. Daha önce USB girişli dandik ve ucuz bir kulaklık kullandım, onda böyle bir sorun olmamıştı.

Çok doğal. Sesi bu kadar yükseltirsen Dip sesi de yükseltirsin. S/NR (signal - noise ratio) yüksek bir ses kartı edinmen lazım.

Bunun dışında Dip gürültüsünü, topraksı ya da kalitesiz toprak hatlı prizler de yapar. Bilgisayarını bağladığın prizin toprak hattını bantlarsan dib gürültün azalabilir. Ancak bu sefer bilgisayarını korunması bırakırsın.

Çok doğal. Sesi bu kadar yükseltirsen Dip sesi de yükseltirsin. S/NR (signal - noise ratio) yüksek bir ses kartı edinmen lazım.

Bunun dışında Dip gürültüsünü, topraksı ya da kalitesiz toprak hatlı prizler de yapar. Bilgisayarını bağladığın prizin toprak hattını bantlarsan dib gürültün azalabilir. Ancak bu sefer bilgisayarını korunması bırakırsın.
Öncelikle teşekkürler. Bu USB ses kartını buldum, almalı mıyım? Yoksa USB ses kartı almamalı mıyım? Önerilerinizi bekliyorum, tekrardan teşekkürler.

Hocam, evde tek jak girişi olan bir bilgisayar varsa onda deneyebilir misiniz? Çift jak girişlerinde mikrofon ve kulaklık ayrı oluyor, sizin kulaklığın çıkışı tek ise tam çalışamıyor olabilir.
Evde başka bilgisayar yok maalesef. Mikrofonun iki kablosu var; birisi tek jak, diğeri de tek jak girişini bağladığımız sizin bahsettiğiniz mikrofonu ve kulaklığı ayrı olan iki jak kablo.

Hocam, sizdeki kulaklık kaliteliye benziyor. Sesin bu kadar az çıkması normal değil. Başka bir ayarda sıkıntı olabilir.
Kullanılan anakart ile bağlı olarak ses seviyesi düşük geliyor olabilir. B450M S2H kullanırken ve B460 Torpedo kullanırken Razer Tiamat 2.2 V2 kulaklığımdan aldığım ses miktarı arasında dağlar kadar fark var.

Geri
Yukarı