Mikrofondan gelen dip ses

kade

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Elimde HyperX Cloud Stinger var. Mart ayında almıştım. Aldığım zaman ses kaydı yapmıştım test için. Sesim duyulmayacak kadar az geliyordu. Bilgisayarın ses ayarlarından "düzeyler" kısmına geldim. Mikrofon basını 30 yapmadan sesim çok az geliyor, 30 yapınca da sesimden çok dip ses geliyordu. Hâlâ da öyle. Daha önce USB girişli dandik ve ucuz bir kulaklık kullandım, onda böyle bir sorun olmamıştı.

Evde başka bilgisayar yok maalesef. Mikrofonun iki kablosu var; birisi tek jak, diğeri de tek jak girişini bağladığımız sizin bahsettiğiniz mikrofonu ve kulaklığı ayrı olan iki jak kablo.
Diğeri dediğiniz kablo aşağıdakinden mi?

Kullanılan anakart ile bağlı olarak ses seviyesi düşük geliyor olabilir. B450M S2H kullanırken ve B460 Torpedo kullanırken Razer Tiamat 2.2 V2 kulaklığımdan aldığım ses miktarı arasında dağlar kadar fark var.
O kadar fark ettiğini bilmiyordum ben ama duyulmayacak kadar olduğunu da düşünmüyorum açıkçası.

Kullanılan anakart ile bağlı olarak ses seviyesi düşük geliyor olabilir. B450M S2H kullanırken ve B460 torpedo kullanırken Razer Tiamat 2.2 V2 kulaklığımdan aldığım ses miktarı arasında dağlar kadar fark var.
B350M PRO-VD Plus kullanıyorum.
Evet, o.

Ses kodeğiniz ALC887, modern sistemlerin en giriş seviyesi desem yeterli. Kulaklığı kasa üzerindeki girişe takarak mı kullanıyorsunuz yoksa anakart üzerindeki girişten mi?

Duyduğunuz gürültü artabilir, ancak kulaklığı kasa üzerindeki jak girişine takarak deneyebilir misiniz? Tam olarak sebebini bilmiyorum ancak bu şekilde daha fazla ses alınabildiğine şahit oldum.
Ayrıca, Realtek Audio Console içindeki görüntüyü atabilir misiniz?
1618279617998.png

Şu anda onda kullanıyorum. Onu takmadığımda mikrofondan ses gelmiyor zaten.
Son bir şey sorup yatacağım, gündüz çözülmemişse tekrar incelerim.

Ses ayarlarından mikrofon sesini yükselttiğinize emin misiniz?

Discord gibi haberleşme uygulamalarıyla kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız buradaki ses nasıl?

Ön porta takıp denediniz mi?

Son bir şey sorup yatacağım, gündüz çözülmemişse tekrar incelerim.

Ses ayarlarından mikrofon sesini yükselttiğinize emin misiniz?

Discord gibi haberleşme uygulamalarıyla kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız buradaki ses nasıl?

Ön porta takıp denediniz mi?
Duyduğunuz gürültü artabilir, ancak kulaklığı kasa üzerindeki jak girişine takarak deneyebilir misiniz? Tam olarak sebebini bilmiyorum ancak bu şekilde daha fazla ses alınabildiğine şahit oldum.
Ayrıca, Realtek Audio Console içindeki görüntüyü atabilir misiniz?
Eki Görüntüle 971845
Yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ediyorum, mümkünse yarın sabah cevaplayacağım soruları. İyi geceler dilerim şimdilik 😃.

Öncelikle teşekkürler. Bu USB ses kartını buldum, almalı mıyım? Yoksa USB ses kartı almamalı mıyım? Önerilerinizi bekliyorum, tekrardan teşekkürler.
Link çalışmıyor. Ancak onboard ses kartından daha iyi bir sonuç edebilceğini düşünüyorum. Oyun ve media seyretmek için ise yeterli. Ses kaydı, müzik yapacaksan durum değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı