Millenicom başvuru yapılırsa port talep edebilir mi?

ByNoise

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, biz 3.5 ay önce altyapı başvurusunda bulunmuştuk. Her hafta pazartesi gidip hatırlatıyorduk. Ama bir türlü gelmiyorlardı. Bahaneleri ise geleceğiz deyip gelmemeleri. Arkadaşlar bizim altyapıyı yapmışlar, sistem olarak gözüküyor fakat Türk Telekom kurulum yapmıyor. Önceden port vardı, şu an porta yok oldu.

Neyse biz Türk Telekom müdürlüğüne gittik. Dedik yaklaşık 3.5 aydır gelip kurulum yapmıyorsunuz ve biz iptal etmek istiyoruz. Oranın çalışanı ise "Zaten iptal olmuş, altyapınız yok" dedi. Ben ise altyapı sistem olarak gözüküyor dedim, onlar altyapınız sıkıntılı dedi.

Arkadaşlar böyle saçma cevaplar verdiler, biz de iptal ettik. Arkadaşlar bizim altyapı 75Mbps diye görülüyor sistem olarak fakat şu an port yok. Biz Millenicom'a başvursak port talep edebilirler mi?

Şöyle diyebilirim, 2 seçenek var.
1-) Port için müracaatı Millenicom kendisi yapabilir, fakat interneti bağlamaları zaman alır.
2-) Port olmadığı için, ilk önce altyapınızın ait olduğu firma ile iletişime geçmenize isteyebilirler.
Arayıp bilgi almalısınız Millenicom'dan, onlar size zaten teklifler sunarlar, eğer port için sizin başvurmanızı isterlerse sakın bulaşmayın.

Şöyle diyebilirim, 2 seçenek var.
1-) port için müracaatı Millenicom kendisi yapabilir, fakat interneti bağlamaları zaman alır.
2-) port olmadığı için, ilk önce altyapınızın ait olduğu firma ile iletişime geçmenize isteyebilirler.
Arayıp bilgi almalısınız Millenicom'dan, onlar size zaten teklifler sunarlar, eğer port için sizin başvurmanızı isterlerse sakın bulaşmayın.

Ben başka firmalara sorguladığımda boş port yok diyor fakat Millenicom'da öyle bir şey demiyor direk altyapınız 75 Mbps diyor?

Peki o zaman Millenicom'la konuşmam lazım. Ben Millenicom sitesine baktım portun yoksa biz port talebinde bulunurak 30 gün içerisinde sonuç alırsınız diyor.
Dediğim gibi işte yukarıda. Eğer onlar port işini hallederse güzel, fakat senin iletişim kurup altyapı firman ile konuşmanı isterlerse sakın bulaşma. Bireysel başvurular ile uğraşmıyorlar.
Millenicom biz halledecez derse onaylarsın.

Dediğim gibi işte yukarıda. Eğer onlar port işini hallederse güzel, fakat senin iletişim kurup altyapı firman ile konuşmanı isterlerse sakın bulaşma. Bireysel başvurular ile uğraşmıyorlar.
Millenicom biz halledeceğiz derse onaylarsın.

Peki teşekkürler. Benim size bir sorum olacak. TT'nin ve Superonline altyapısı bir mi?

Değil diye biliyorum.

Bu arada Millenicom sitesine baktım.
20210414_182628.jpg

Geri
Yukarı