TürkNet ücret talep edebilir mi?

RotasızBey

Hectopat
Yer
BesDokuz
Daha fazla  
İyi forumlar. Evimde iki internet kullanmak istediğim için TürkNet firmasına başvuru yaptım. Adamlara evimde aktif internet olduğunu söylemiştim. Her neyse dün kuruluma geldiler, gelen kişinin bundan haberi yok, evdeki interneti iptal etmek istedi biz de onaylamadık ve iptal sürecini başlatmasını söyledik. Sözleşmeyi yırtıp çöpe attım. Bugün cebime internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz kullanıcı adı ve şifremin olduğu mesaj geldi. Beni düşündüren TürkNet benden ücret talep edebilir mi? Ortada sözleşme yok sadece web sitelerinde nüfus cüzdanımın fotoları var. Sitelerine erişim sağlayamadığım için fotoları silemedim bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence arayıp iptal sürecini teyit edin. Kağıt yırtmakla iptal olmaz. Siz TürkNet abonesi olarak gözüküyorsunuz. Size fatura bile gelebilir.

TürkNet'i arayıp sorsan ya?
Müşteri hizmetleri olsa adam akıllı görüşücez. Telesekreter konuşup duruyor.
Size kullanıcı adı geldiğine göre internet bağlı gözüküyor. Kendilerini arayıp net bir bilgi alın. Taahhütsüz paketi aldıysanız en fazla 1 fatura ve kurulum ücreti ödersiniz.

Zaten 1 ay ücretsiz deneme sürecindeydim. Hic kullanmadığım internet için niçin ücret ödeyelim.
Hocam bence arayıp iptal sürecini teyit edin. Kağıt yırtmakla iptal olmaz. Siz TürkNet abonesi olarak gözüküyorsunuz. Size fatura bile gelebilir.

Nerden bulastım bu lanet firmaya kafayı yiyeceğim adam akıllı muhatap yok.

Size kullanıcı adı geldiğine göre internet bağlı gözüküyor. Kendilerini arayıp net bir bilgi alın. Taahhütsüz paketi aldıysanız en fazla 1 fatura ve kurulum ücreti ödersiniz.
TürkNet'i arayıp sorsan ya?
Beyler Türknet'in müşteri hizmetleri yok. :D Arayınca robotla konuşuyorsunuz. :D

Yanlış hatırlamıyorsam deneme ayı ilk ay değil 2 fatura sonra falan geliyor. İlk ay ve kurulum için fatura keserler ise sitelerinde itiraz oluşturursunuz. Eğer yardımcı olmayacaklarmış gibi hissederseniz tüketici hakem heyetine gidersiniz, sözleşmesiz fatura kesiyorlar diye. Zaten bunu söyleseniz anında iptal ederler faturayı.
Üyelik iptali için faks çekmeniz gerekiyor.

Yanlış hatırlamıyorsam deneme ayı ilk ay değil 2 fatura sonra falan geliyor. İlk ay ve kurulum için fatura keserler ise sitelerinde itiraz oluşturursunuz. Eğer yardımcı olmayacaklarmış gibi hissederseniz tüketici hakem heyetine gidersiniz, sözleşmesiz fatura kesiyorlar diye. Zaten bunu söyleseniz anında iptal ederler faturayı.
Üyelik iptali için faks çekmeniz gerekiyor.

Telefonda görüştüğüm kişiye 10 kez sordum deneme kampanyasından yararlanıyoruz değil mi kurulum ücreti faturalandırma falan olmayacak diye tabii dedi istediğiniz 30 gün içinde memnun kalmazsanız iptal edebilirsiniz dendi. Ayrıca deneme kampanyasından yararlandığımı bana attıkları mesajda belirttiler.

Telefonda görüştüğüm kişiye 10 kez sordum deneme kampanyasından yararlanıyoruz değil mi kurulum ücreti faturalandırma falan olmayacak diye tabii dedi istediğiniz 30 gün içinde memnun kalmazsanız iptal edebilirsiniz dendi. Ayrıca deneme kampanyasından yararlandığımı bana attıkları mesajda belirttiler.
Değiştirmişler o zaman sistemlerini, ben 3 sene önce 3 ay kullanmıştım, son ayım ücretsiz idi. :)
Kendi sitelerine yazın, daha kesin bir çözüm olur sizin için. Veya bir yakınınızın cep telefonundan arayın sizi ilgili kişiye aktarmalarını isteyin.

Size bir şey daha sormak istiyorum şu an bana 35 Mbps'e kadar internet verebiliyorlar o pakete geçsem gece kendi modemi takıp TürkNet kullanıcı adı ve şifremi arayüze girsem sorunsuz kullanılır mı? Aktif olarak Türk Telekom'da kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı