Millenicom fiber internet almak için modem kiralatıyor

Hocam o kısım çok ilginç. Ben fiber altyapının aktifleştiği gün Millenicom'u aradım ve fiber altyapıya geçiş talebimi ilettim. Fiber gelmişken 50'lik paketten 100'lük pakete geçmek istediğimi de belirttim. Müşteri temsilcisi talebimi kayıt altına aldığını, nakil işleminin 3-7 iş günü içerisinde gerçekleşeceğini ve bu sırada internet kesintisi yaşayabileceğimi söyledi.
3 gün sonra TT ekibinden bir arkadaş gelip ont ve modem kurulumunu yaptı. Ben bu 3 gün içerisinde hiç kesinti yaşamadım.
İşin can alıcı kısmına geliyorum. Adam telefondan karekodu okutup sistemden onayladı. Fiber altyapıda aldığım hizmet aktifleşti, fiber modem IP almaya başladı. Ama VDSL modem de hâlâ IP almaya devam ediyordu. Yani hem VDSL hem fiber hat aynı anda çalışıyordu. Her ikisine de art arda bağlandım, ikisi de sorunsuz çalışıyordu. Nakil gerçekleşmesine rağmen VDSL sinyalinin kesilmemesine çok şaşırdım. Hemen Millenicom müşteri hizmetlerini arayıp her ikisinin de çalıştığını, ileride ona ayrı fatura diğerine ayrı fatura gibi sorunlarla karşılaşmak istemediğim için aradığımı belirttim. Karşımdaki hanımefendi sistemden kontrol ettiğini ve bir problem olmadığını söyledi. Ben de teşekkür edip kapattım. Sonra da zaten VDSL modemin bağlantısını kestim. VDSL sinyali ne zaman kesildi bilmiyorum. Belki şu an prize taksam hâlâ çalışıyordur :D (şaka tabii ki. Aradan neredeyse 10 ay geçti)

Özetle hayır, geçişte kesinti olmadı hocam.

Umarım benim geçişimde de böyle olur. :D

Sizce Millenicom'a geçmeli miyim? Çok tedirginim açıkçası VDSL altyapıda üzdü beni ping açısından,(şimdiye kadar memnundum fakat geçenlerde hız testlerinde ip ve iss adı gözükmüyordu sitelere geç giriyordu 1 hafta sonra ip almaya başladım düzeldi fakat oyunlarda anlık ping dalgalanmaları yaşıyorum ve paket kaybı oluyor. valorantta sabit 33 ping alırken pingim 36 37 lere çıktı yurtiçi yurtdışı pingim arttı nedense. fiberde böyle bir sorunla karşılaşır mıyım bilmiyorum) Netspeed düşünüyorum 100 Mbps'lik paket 134 TL modem kira ücreti de yok.

Umarım benim geçişimde de böyle olur. :D

Sizce Millenicom'a geçmeli miyim? Çok tedirginim açıkçası VDSL altyapıda üzdü beni ping açısından,(şimdiye kadar memnundum fakat geçenlerde hız testlerinde ip ve iss adı gözükmüyordu sitelere geç giriyordu 1 hafta sonra ip almaya başladım düzelti fakat oyunlarda anlık ping dalgalanmaları yaşıyorum ve paket kaybı oluyor. valorantta sabit 33 ping alırken pingim 36 37 lere çıktı yurtiçi yurtdışı pingim arttı nedense. fiberde böyle bir sorunla karşılaşır mıyım bilmiyorum) Netspeed düşünüyorum 100 Mbps'lik paket 134 TL modem kira ücreti de yok.
Siz bilirsiniz hocam. Altyapınız fiber olduktan sonra zaten hangi firmayı kullanırsanız kullanın aşağı yukarı aynı hizmeti alırsınız. Fiberde de kolay kolay problem çıkmaz zaten.

Öte yandan Netspeed 134 lira diyorsunuz da taahhütsüz. Bence her şeye her gün zam gelen şu ekonomik ortamda taahhütlü abonelik çok daha avantajlı. Ben 2 yıl taahhüdümü verdim kafam rahat. Taahhütsüz kullananlar her zam haberine isyan edip farklı firmalara geçiyorlar. Yeni firmaları da yine taahhütsüz ha. Oğlum akıllanmadınız mı? Yarın o da zam yapacak. Her yılbaşı kesin bir zam geliyor zaten. Bunu akıl edemeyecek kadar aptal mısınız ya?

Her neyse asıl konumuza dönecek olursak dediğim gibi ben Millenicomdan memnunum. Fiber altyapıda ping değeriniz mutlaka düşecektir. En azından kesinlikle 30'un altında olacaktır. Ben oyun oynamadığım için ping ile işim yok ama sizin için çok önemliyse fiber altyapıda düşeceğinden kuşkunuz olmasın.

Siz bilirsiniz hocam. Altyapınız fiber olduktan sonra zaten hangi firmayı kullanırsanız kullanın aşağı yukarı aynı hizmeti alırsınız. Fiberde de kolay kolay problem çıkmaz zaten.

Öte yandan Netspeed 134 lira diyorsunuz da taahhütsüz. Bence her şeye her gün zam gelen şu ekonomik ortamda taahhütlü abonelik çok daha avantajlı. Ben 2 yıl taahhüdümü verdim kafam rahat. Taahhütsüz kullananlar her zam haberine isyan edip farklı firmalara geçiyorlar. Yeni firmaları da yine taahhütsüz ha. Oğlum akıllanmadınız mı? Yarın o da zam yapacak. Her yılbaşı kesin bir zam geliyor zaten. Bunu akıl edemeyecek kadar aptal mısınız ya?

Her neyse asıl konumuza dönecek olursak dediğim gibi ben Millenicom'dan memnunum. Fiber altyapıda ping değeriniz mutlaka düşecektir. En azından kesinlikle 30'un altında olacaktır. Ben oyun oynamadığım için ping ile işim yok ama sizin için çok önemliyse fiber altyapıda düşeceğinden kuşkunuz olmasın.

Sanırım Millenicom'a geçeceğim.
Bu arada size hangi ont ve hangi modem verildi?

Sanırım Millenicom'a geçeceğim.
Bu arada size hangi ont ve hangi modem verildi?
ONT Nokia'nın G-010G-Q modeli. Modem ise ZTE'nin ZXHN H298A modeli.

Zaten ONT'yi sahaya göre veriyorlar. Nokia sahasındaysanız Nokia ONT, Huawei sahasındaysanız Huawei ONT verilir. Modem ise o an stokta ne varsa o verilir. O sıralar ben TP-Link'in Archer C5V modelini çok beğeniyordum (gerçi hâlâ beğeniyorum, dışarıdan bakınca çok şık duruyor) ama okuduğum kadarıyla kronik sorunlu muymuş neymiş. Daha çok ZTE'yi beğeniyorlar. Benim TP-Link'i deneme fırsatım olmadığı için bir kıyaslama yapamıyorum.
Bir de son dönemde Vestel bir modem veriyorlarmış. WAN girişi Gbps destekli ama LAN çıkışları 100 Mbps imiş. Yani 100 üzeri bir paket alsanız da bu hızı kablolu olarak alamayacaksınız şaka gibi :D

Ont Nokia'nın g-010G-Q modeli. Modem ise ZTE'nin zxhn H298a modeli.

Zaten Ont'yi sahaya göre veriyorlar. Nokia sahasındaysanız Nokia ont, Huawei sahasındaysanız Huawei ont verilir. Modem ise o an stokta ne varsa o verilir. O sıralar ben TP-Link'in Archer C5v modelini çok beğeniyordum (gerçi hâlâ beğeniyorum, dışarıdan bakınca çok şık duruyor) ama okuduğum kadarıyla kronik sorunlu muymuş neymiş. Daha çok ZTE'yi beğeniyorlar. Benim TP-Link'i deneme fırsatım olmadığı için bir kıyaslama yapamıyorum.
Bir de son dönemde Vestel bir modem veriyorlarmış. WAN girişi Gbps destekli ama lan çıkışları 100 Mbps imiş. Yani 100 üzeri bir paket alsanız da bu hızı kablolu olarak alamayacaksınız şaka gibi :D

Evet bende çok beğeniyorum TP-Link'in o modemini. Diğer modemlerden çok daha güzel görünüyor renginden dolayı sanırım. :D

Evet son zamanlarda Vestel'in modemi veriliyormuş bende öyle duymuştum port konusu ise çok saçma 1000 Mbps'lik bir pakete geçersem alamayacağım yani o hızı... TT yine bir şeyler deniyor :D

Evet bende çok beğeniyorum TP-Link'in o modemini. Diğer modemlerden çok daha güzel görünüyor renginden dolayı sanırım. :D

Evet son zamanlarda Vestel'in modemi veriliyormuş bende öyle duymuştum port konusu ise çok saçma 1000 Mbps'lik bir pakete geçersem alamayacağım yani o hızı... TT yine bir şeyler deniyor :D
Kablosuz bağlantıda 100 üzerine çıkar da kablolu vermez. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı bilemiyorum. 🤦‍♂️

Yeni konular

Geri
Yukarı