Millenicom Fiber Modem için 15 TL Aylık Ücret İstedi

Öncelikle üzülerek söylüyorum ki ülkemizde nitelikli bir ISS yok. Yani gidip en pahalı olanı alsanız da paranızla rezil olacaksınız.

TTNet ve Turkcell'in paket fiyatları o kadar yüksek ki, diğer firmalarda ödediğiniz modem kira ücreti çok ufak bir miktar olarak kalıyor. Vodafone'un size sunduğu ekstra bir özellik yok. Paketleri ucuz değil ve çoğu yerde altyapı kiralama modeliyle çalışıyorlar.

Ülkede ucuz fiyata "görece" kaliteli internet istiyorsanız alternatif servis sağlayıcıları kullanmak şart. Türknet, Millenicom, Netspeed, Comnet sırasıyla başvurulabilecek şirketler bana kalırsa. Ben TTnet fiberi üzerinden Türknet kullanıyorum.

Belirli modemi zorlayıp, modlu yazılım yollayıp sonra güvenlik güncellemesi bile yollamayan; 8 Mbps upload hızını kullanıcılara çok gören servis sağlayıcısına "bufferbloat" gibi kavramları nasıl anlatabilirsin ki?

Maalesef böyle bir saçmalık var. ONT'yi satmak yerine kiralamayı tercih ediyorlar ve altyapı sahibinden fazla ücret alıyorlar.

Başka yerden alsanız sisteme kayıtlı olmadığından hizmet alamıyorsunuz.

Her daim söyledim, ülkemizde bulunan firmalarda misyon ve vizyon bulunmuyor...

Recep Bey ben FTTH fiber kullanıcısıyım. Türk Telekom kullanıyorum. 100 Mbps için 180 TL ödüyorum. İçinde modem kiralama ücreti de var. 10 TL. Ama bu ücret opsiyonel. Bildiğim kadarıyla, istemezseniz modem de kiralamayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bu durumu danışmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca şunu da belirteyim: Türk Telekom'a yeni bir müşteri olarak gireceğiniz için size kampanyalar sunulacak. Aktivasyon vs. cart curt işlemler ücretsiz. Diğer operatörlerde yanlış hatırlamıyorsam 164 TL aktivasyon ücreti vardı. Mesela ilk ay bedava kampanyası var. 100 Mbps 154 TL gibi bir ücretteydi ve ilk ay ücretsizdi.

Daha bu bir kampanya. Sitesine bakarsanız, birkaç tane daha kampanya yer alıyor.

Fakat size tavsiyem, kesinlikle TurkNet'e geçmeniz. Ayda 85 TL'ye; ONT, modem kirası TurkNet tarafından karşılanıyor. 100 Mbps'e kadar hız sunuyor. İsterseniz modemi kullanmayabilirsiniz. Diğer İSS'ler gibi de ekstra olarak modem kiralama ücreti çıkartmıyor. Kendi içinde yer alıyor çünkü. FTTH altyapı olduğu için sorun çok çıkmaz ara sıra kesintiler haricinde.

Derseniz ki ben TurkNet kullanmak istemiyorum, o zaman Türk Telekom tavsiye ederim. Kampanyaları yeni gelenlere gayet güzel.

Bu arada Vodafone yalnızca kendi altyapısında 200 Mbps veriyor. Sizin altyapınız TT idi sanırsam.

TurkNet'in birlikte çalıştığı MNG Kargo, başvuru belgemi bir türlü yollamayınca -kaybetmiş de olabilirler- sinirlendim, Millenicom'a bir bakayım dedim. Aradılar, aylık 15 TL fiber modem ücreti var dediler. Fiber modemim var dememe rağmen ısrar edince iptal edin dedim.

Bu nasıl bir saçmalıktır dostlar? Millenicom kullanan var mı?

Ben kullanıyorum daha önce de konusunu açtım tamamen pişmanlık. Müşteri hizmetlerine bağlanmak imkansız şikayetleri okumadan siliyorlar, 1 yıllık taahhüdü 2 yıl olarak girmişler üstüne de hız arttırıp fiyat farkını ödeyeceğimi söylememe rağmen hız aynı kalıp fiyatı arttırdılar. Taahhüt bitsin anında kaçıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı