Millenicom hat değerleri

Merhabalar, ben Millenicom'dan 100 Mbps paket satın aldım ama 20 Mbps zor geliyor bana, acaba bu değerlerde sıkıntı mı var yoksa benim ethernet kablomda mı bir sıkıntı var?

Millenicom.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Milleni tavsiye etmem bizdede aynı sorun var dı 35 Mbps aldık 20 geliyordu enfazla ve ek kablo vs yok Türk Telekom'a geçtik şimdi 33 falan geliyor.

Aynı paketi kullanıyorum 80 Mbps download 8 Mbps upload alıyorum. Bina içi tesisatta problem olabilir, ehternet kablonda da bir problem olabilir her ikisinide kontrol etmeni tavsiye ederim.

5 metre kablo ile ne yapmayı düşünüyorsun? SNR margin çok düşük, Hat zayıflaman çok yüksek. Daireden ankastreye CAT-6 kablo çek ek yapmadan. Büyük ihtimal bina içinde problem var, çünkü saha dolabı ile evindeki kabloda problem olsa bu kadar yüksek hız alamazdın. Bi dediğimi yap. Bende 2 ay önce yaptım ve gördüğüm farka inanamazsın.

5 metre kablo ile ne yapmayı düşünüyorsun? SNR margin çok düşük, Hat zayıflaman çok yüksek. Daireden ankastreye CAT-6 kablo çek ek yapmadan. Büyük ihtimal bina içinde problem var, çünkü saha dolabı ile evindeki kabloda problem olsa bu kadar yüksek hız alamazdın. Bi dediğimi yap. Bende 2 ay önce yaptım ve gördüğüm farka inanamazsın.
Ben daire kabloları ile uğraşmayı pek düşünmüyorum zaten bu apartmandan taşınıyorum o yüzden tek çarem düzgün bir kablo almak.5 Metre almamın sebebi de modem çok yakın.
Hat zayıflaması neredeyse olabilecek en yüksek seviyeye ulaştı 3 milyon hata sayısı nedir ya ? Bunun bina kabloları ile uğraşmadan bir çözümü yok mu ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı