Millenicom Hız Sorunu

PazzoChe

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Millenicom internet kullanıyorum ve ayın 15'inden beri internetim aşırı derecede yavaşladı. 50 Mbps download almak gerekirken 2 Mbps download alıyorum hatta upload hiç almıyorum. Teknik desteğe bildirim yaptım ama ayın 15'inden beri hala ilgilenecekler ne birisi geliyor yapmaya ne bir haber. Acaba hız sorunu modemden kaynaklı olabilir mi? Bir de sizce bu durumda ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeme kadar olan tüm kablo bağlantılarının sıkılık / gevşeklik durumu, ara bağlantılardaki kabloların, geçme jaklarının mevcut sıkılık durumu, ethernet kablosunun PC'deki ethernet portlarına giriş durumu download ve upload hızını oldukça etkiler. Kendi çapınızda yapabilecekleriniz olarak bu bağlantıları gözden geçirip bu hızı modem hızına yaklaştırırsanız, (ancak söylediğim durum merkezdeki servis sağlayıcıdan bir sıkıntı olmaması yani sadece kablolama şartlarının kötü olmasında) alınacak olan sonucu değiştirir. Örneğin telefon hattı kablolarının daha sıkı temasla gelmelerini sağlayıp ek yerlerini havyayla lehim yaparak sağlamlaştırıp download/upload hızlarında kayda değer hız artışlarını yaptığım hız testlerinde görüp gözlemlemiştim.

Wİ-Fİ'da ise modemle alıcı cihazların yatay ve düşey polarizasyonunun tam uyumu (yani alıcı ve verici cihazların hangi komumda kuplajla bu sinyalleri alırken etkileştiği) çok yakınında sinyalleri iazaltacak manyetik gereçler bulunup bulunmaması, vb. dış etkiler ve sinyali alırken bulunduğu özel konumu, Wİ-Fİ'deyken modemden alınacak gerçek hızları etkileyebilir. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı