Millenicom internet düşük hız sorunu

Kaan Adem Denge

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Nilüfer, Bursa , Türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir durum var.

Millenicom aracılığı ile internet hizmetimi alıyorum, bulunduğum lokasyondaki fiziksel sorunlardan dolayı maalesef 16MB kullanmak durumundayım. Yıllardır 1MB bile göremezdim indirme hızımı ancak Millenicom'a geçtikten ve ev içinde bazı kablo değişiklikleri yaptıktan sonra 9-10 MB görmeye başladım. Danışmak istediğim şey ise şu;

Steam'de indirme yaparken 14 MB indirme hızı gördüm, şaşırdığım için Speedtest ile kontrol ettim gerçekten orada da öyle görünüyordu. YouTube üzerinden herhangi bir video açıp 2K'ya alıp yükleme hızına bakayım dedim ve fark ettim ki internet sayfalarının açılması 30-40 saniye sürüyor. Tabii bu sırada indirmeyi duraklatmıştım. Biraz test yaptım ve gördüm ki çeşitli yerlerden indirme yaparken hızım gayet iyi ancak siteleri açmaya çalıştığımda patates oluyor. Bunun nedenine dair bir fikri olan var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
indirme yaparken 14 mb görmen tuhaf senin internet hızının 3/1 kadardı galba indirme hızı steamde öyle olması gerek

indirme yaparken 14 mb görmen tuhaf senin internet hızının 3/1 kadardı galba indirme hızı steamde öyle olması gerek
Şuan ofisteyim evde olsam ekran görüntüsü iletebilirdim, görünce bende şaşırdım hiç beklediğim ve karşılaştığım bir durum değildi çünkü. Asla stabil bir veriye ulaşamıyorum gerçekten. Şayet yapabileceğim bir şey varsa diye danışmak istedim. Örneğin online oyunları oynarken 10 Ping alıyorsam 10 dakika boyunca birden 400-500 olabiliyor evde tek internet kullanan ben olmama rağmen. Çok alakasız şeyler yaşıyorum :)

Şuan ofisteyim evde olsam ekran görüntüsü iletebilirdim, görünce bende şaşırdım hiç beklediğim ve karşılaştığım bir durum değildi çünkü. Asla stabil bir veriye ulaşamıyorum gerçekten. Şayet yapabileceğim bir şey varsa diye danışmak istedim. Örneğin online oyunları oynarken 10 Ping alıyorsam 10 dakika boyunca birden 400-500 olabiliyor evde tek internet kullanan ben olmama rağmen. Çok alakasız şeyler yaşıyorum :)
Bina içeresinde sizden başka o firmadan internet kullanan varmı

çünkü kullandınız firma aşırı kötü bir firma ondan dolayı diyorum normal degil

Bina içeresinde sizden başka o firmadan internet kullanan varmı

çünkü kullandınız firma aşırı kötü bir firma ondan dolayı diyorum normal degil
3 Katlı müstakil bina ve tek internet kullanıcısı benim apartmanda. Kentsel dönüşüm bölgesi olduğu için şuan ne yazık ki altyapı ile ilgili bir çalışma yapmıyorlar. Yolun tam karşısına büyük bir site yapılacak o zaman Fİber gelecek sorun kalmayacak ama şuan da ne yazık ki hangi firmadan alırsam alayım hep düşük kalıyor hızlarım. Dediğim gibi sadece stabiliteyi sağlayabilecek bir yöntem varsa onu arıyorum.

3 Katlı müstakil bina ve tek internet kullanıcısı benim apartmanda. Kentsel dönüşüm bölgesi olduğu için şuan ne yazık ki altyapı ile ilgili bir çalışma yapmıyorlar. Yolun tam karşısına büyük bir site yapılacak o zaman Fİber gelecek sorun kalmayacak ama şuan da ne yazık ki hangi firmadan alırsam alayım hep düşük kalıyor hızlarım. Dediğim gibi sadece stabiliteyi sağlayabilecek bir yöntem varsa onu arıyorum.
Superbox kullan?

100mbps paket kullanıyorum. 10 gündür 0.1-1 mbps arası gidip geliyor fiber altyapı var. Düzeltilmedi daha :) rezilllik.

10 gündür 0.1-1 mbps arası gidip geliyor fiber altyapı var. Düzeltilmedi daha :) rezilllik
Sorun şu aslında aynı anda 10MB'lerde indirme yapabilirken neden tarayıcıda ki sayfaları açması 30-40 saniye sürer? :D

Sorun şu aslında aynı anda 10MB'lerde indirme yapabilirken neden tarayıcıda ki sayfaları açması 30-40 saniye sürer? :D
İndirme için de geçerli benim sorunum 20sn süren indirme 40dk sürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı