Millenicom internet hat değerleri nasıl?

Diegla

Hectopat
Daha fazla  
35 Mbps Millenicom kullanıyorum. İnternet ilk bağlandığında hız testinde pingim 7-8 arası gidip geliyordu, 1 ay bu şekilde sorunsuz kullandım. Download ve upload değerlerim ise 32.5-33 Mbps download, 5.7 upload idi. Son 1-2 aydır rekabetçi oyunlarda ping değerlerim yükseliyor. Ara sıra 300 sabit ping alıyorum ve kendiliğinden 5-10 dakika içerisinde geçiyor, eski haline geliyor. Ani ping artışlarını geçtim, önceden csgoda 54 sabit ping alırken şimdi 90 görürsem şükrediyorum. Pek bir bilgim yok ne yapmam gerektiği hakkında, yardımcı olursanız çok minnettar olurum.

Dosya Ekleri

• 1635342533814.png
    1635342533814.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 69
Hat değerleriniz gayet iyi. 100 MB hızı kaldıracak güçte. Ping arka planda veya Wi-Fi'de bağlı diğer cihazlardan kaynaklı olabilir. Siz kablo ile mi bağlısınız. Hız testi yaptığınızda kaç ping alıyorsunuz?
CS:GO için CMD'yi açıp tracert vie.valve.net yazıp komutu çalıştırın. Çıkan sonuçları ekran görüntüsü alıp paylaşın bakalım.

Neden 100MBPS altyapıda 35MBPS kullanıyorsunuz bilmiyorum, milletin altyapısı olmaz zorunluluktan kullanır sizin var bulamışsınız. Bu arada hat değerleriniz çok iyi, SNR Margin çok yüksek, bu da çok yüksek stabilite anlamına gelir. Sizin kablolarınızı kesseler bile internetiniz kesilmez. (!)

Neden 100MBPS altyapıda 35MBPS kullanıyorsunuz bilmiyorum, milletin altyapısı olmaz zorunluluktan kullanır sizin var bulamışsınız. Bu arada hat değerleriniz çok iyi, SNR Margin çok yüksek, bu da çok yüksek stabilite anlamına gelir. Sizin kablolarınızı kesseler bile internetiniz kesilmez. (!)
Hocam ben 20 senelik binada 35 Mbps alabildiğime şükrediyordum 😃. Altyapı sorguladığımda maksimum 50 Mbps alabildiğim yazıyordu.
Sorun milleniye geçtiğiniz günden sonra mı başladı yoksa aradan belli bir zaman geçti mi? Hangi ISS'den geçtiniz? Ve eski ISS'den hangi hızı alıyordunuz?
Yok hocam, 1-2 ay güzelce kullandım ping sıkıntım yoktu sonrasında başladı. Konuda belirtmiştim. TürkTelekom'dan geçtim 16 Mbps paket kullanıyordum ve hiç memnun değildim. Benim sorunum aldığım hız değil ping sıkıntısı. Şuanki hızdan memnunum. @KralYolu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı