Millenicom mu, Netspeed mi, TurkNet mi?

Selinti

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar altyapım aşağıda ki gibi. Valorant, Rust, CS:GO tarzı oyunlar oynayıp aynı zamanda yayın yapacağım. Sizce hangi internet sağlayıcı bana daha uygun olur?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220428-114240_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220428-114240_Samsung Internet.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 359
Neetspeed in fiyatı güzelmiş.
Neetspeed e geçebilirim.

Netgalaksi kullanıyorum şu anda 35Mbit kotasız 109TL ödüyorum her ay.

Neetspeed de aynı tarife 86 TL.
Kac yıl fiyat garantisi veriyorlar acaba?

100Mbit tarifesine geçebilirim 98TL: ) neetspeed

CS:GO ping değerleri nasıl acaba biri yurt dışı ping çıkış hız testini paylaşabilir mi neetspeed kullanan biri rica etsem.
Bu yilin zamı gelmedi malesef. Ama TurkNet kadar artacagini sanmiyorum. TurkNet zam yaptigindan bu yana NetSpeed fazlasiyla kullanici kazandi.
Yönlendiricileri ele aldığımızda Türknet kendi sistemlerini kullanırken, diğer ikisi bilhassa yurt dışı çıkışlarında büyük şirketlerden destek almaktadır. Netspeed, Türk Telekom'a ait olanlardan, M*llenicom da Superonline'a ait olanlardan kullanmaktadır. Bu yüzden ping değerleri olarak benzer sonuçlar çıkabilir. Yani şöyle bir sonuç elde edilebilir:

Türknet < TT-Netspeed < SOL-M*llenicom
Yanlis bilgilendirme vermeyin hocam. NetSpeed TT cikisini kullaniyor ancak TT cikisi en kalitelisi. Yani yurt disinda en dusuk pingi TT cikisi veriyor (NetSpeed dahil) sonra TurkNet veriyor.

Artı -1 Eksi
Netgalaksiye zam geldi kanka ya 80TL ödüodum 109TL oldu, o zaman neetspeed de haziran ayında getirir yeni zammı çünkü Haziran'dan itibaren geçerli denildi genel zamma

Neetspeed kac para zam yapar acaba oda 29 TL mi ekler faturalara acaba.

Yanlış bilgilendirme veren sensin. Basbayağı saçmalamışsın.
Yukarda yazdigim gibi kendi sistemlerini kullanmasi onu kaliteli yapmiyor. Kimseyi yanlis yonlendirme hakkiniz yok once arastirin sonra yazin. Lafi uzatmayin.
Netgalaksiye zam geldi kanka ya 80TL ödüodum 109TL oldu, o zaman neetspeed de haziran ayında getirir yeni zammı çünkü Haziran'dan itibaren geçerli denildi genel zamma

Neetspeed kac para zam yapar acaba oda 29 TL mi ekler faturalara acaba.
Orasini bilmiyorum ustune TT altyapi kiralarinada zam yapti ortalik iyice karisti. Ama benim birkac tahminim var. 100 mbps VDSL 130 olur. 35 mbps 63tl lik olan paket 90 olur. 35 mbps lik 83tl lik paket 110 olur diye tahmin ediyorum.

Artı -1 Eksi
Ah benim kardeşim. Okuduğunu zerre anlamamışsın. Polemik başlatan sensin. Hem de yanlış yönlendirdiğime dair suçladın. Saçma sapan yazdıklarından dolayı bana cevap verme hakkı doğuyor. Ben bizzat tecrübemi yazdım. Hem de uzun süreli kullanıma ve testlere dayalı olarak. Neyse daha uzun yazınca anlayamıyorsun.

Yazılarındaki hataları düzeltsen iyi olur. Biz alıntı yaparken çekiniyoruz. Ceza verebilirler.

Edit: Aşağıdaki mesaja cevap vermiyorum. Çünkü gereksiz bir mesaja dönüştü. Forumu boşuna doldurmak istemiyorum. Cahillerden daha kötüsü yarı cahil olanlardır. Asla cahilliklerini kabul etmezler ve karşı görüş sahiplerini cahil olmakla suçlarlar. Kendi fikirleri olmayan veya fikirleri değersiz olan bu insanlar özlü söz kullanarak laf sokmaya çalışır. Bir akademisyen olarak, bilimsel çalışmayı ve araştırma yapmayı bilen bir insan olarak bana araştırma yapmamın tavsiye edilmesi çok komik gerçekten. Kafadan salladığımı düşünüyor. Defalarca kez ölçüm yapmışım, Ookla speedtest raporunu okumuşum ve bunlara dayanarak tahminimi açıklamışım. Forumlarda, sosyal medyada kendisi gibi cahil insanların yorumlarını okuyunca araştırma yaptığını sanıyorlar. Yazık cidden.

Son düzenleme:
Arkadaşlar altyapım aşağıda ki gibi. Valorant, Rust, CS:GO tarzı oyunlar oynayıp aynı zamanda yayın yapacağım. Sizce hangi internet sağlayıcı bana daha uygun olur?

Hocam öncelikle İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet buradan hız testi yapmanızı öneririm ben geçeli 1 hafta oldu şu ana kadar hiçbir sıkıntı olmadı olursa da arıyorsunuz veya onlilne işlemlere girip rapor oluşturuorsunuz en kısa sürede hallediyorlar. 100'e 8 veriyorlar bana ama test yaptığım zaman hatta mobilden 118e 9 gibisinden değerler alıyorum pingim Valorant da 4 ping alıyorum yükseldiğini görmedim hiç Max 6 oldu şu ana kadar. TurkNet Şeffaflık Raporu — Altyapı Çalışmaları, Hizmet Açılış ve Dönüş Süreleri bu siteden de ortalama ping değerlerine oturduğunuz şehre göre bakabilirsiniz. Eğer geçmek isterseniz. XVD36HA59UOJ
bu kodu kullanırsanız ikimizde 1 ay ücretsiz kullanıyoruz.
Ek olarak TurkNet kullanıcılarına hangi platformun (Netflix vb.) Ücretsiz olmasını isterseniz diye bir anket sunmuş yani ilerleyen zamanlarda bir sürpriz olabilir. Ve ek olarak GigaFiber belki birkaç zaman sonra sizinde binanıza gelebilir onun için kesinlikle TurkNet öneriyorum. Anlamadığınız bir şey olursa sorabilirsiniz.

Ah benim kardeşim. Okuduğunu zerre anlamamışsın. Polemik başlatan sensin. Hem de yanlış yönlendirdiğime dair suçladın. Saçma sapan yazdıklarından dolayı bana cevap verme hakkı doğuyor. Ben bizzat tecrübemi yazdım. Hem de uzun süreli kullanıma ve testlere dayalı olarak. Neyse daha uzun yazınca anlayamıyorsun.

Yazılarındaki hataları düzeltsen iyi olur. Biz alıntı yaparken çekiniyoruz. Ceza verebilirler.
Polemik baslattigim yok yanlis yonlendiren bir kisiye durumu izah etmek polemik olmuyor. Ve hala sucluyorum yanlis yonlendiriyorsun diye. 🙂
Arastirma yapmadan konusmayin.
Size daha fazla yazmak icin ugrasmayacagim.

"Cahille sohbet etmek zordur bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline" ~Mevlana

Artı -1 Eksi
Netspeed'i denemedim o yüzden bilemem ama Turknet veya millenicom arasında açık ara Millenicom derim. Her ikisini de kullandım. Turknet'e 3 ay dayanabildim. Ping ve kopma sorunu çok fazlaydı ve müşteri hizmetleri ilgilenme konusunda çok kötülerdi. Millenicom'u ise yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve neredeyse hiç sorun yaşamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı