Millenicom nasıldır?

Xoxoxo

Kilopat
Arkadaşlar selam öğrenci evim için internet almak istiyorum. Millenicom iyi midir bu konuda? Türk Telekom altyapısını kullanıyormuş modem dahil aylık bana ne kadar fiyat çıkar? Yeterli olur mu benim için?

Dosya Ekleri

• A057AFC9-6D36-43DD-BF79-976023E9F0B6.jpeg
    A057AFC9-6D36-43DD-BF79-976023E9F0B6.jpeg
    67,2 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkedeki her internet sağlayıcısı gibi tamamen şansınıza bağlı. Üniversite okurken 4 sene Millenicom kullandım. 2 sene 100 Mbps fiber paketini 2 sene ise 35 Mbps VDSL paketini. Toplasanız 1 hafta falan internet sıkıntısı yaşamışımdır aynı şekilde sıkıntısız iptal gerçekleştirdim evi boşalttığım zaman ama aynı sağlayıcı bana taşındığım evimde 35 Mbps vaat edip ben abonelik başlatınca "aa orada 35 Mbps yokmuş 16 Mbps varmış" deyip 16 Mbps paket kakalamaya çalıştı.

Ülkedeki her internet sağlayıcısı gibi tamamen şansınıza bağlı. Üniversite okurken 4 sene Millenicom kullandım. 2 sene 100 Mbps fiber paketini 2 sene ise 35 Mbps VDSL paketini. Toplasanız 1 hafta falan internet sıkıntısı yaşamışımdır aynı şekilde sıkıntısız iptal gerçekleştirdim evi boşalttığım zaman ama aynı sağlayıcı bana taşındığım evimde 35 Mbps vaat edip ben abonelik başlatınca "aa orada 35 Mbps yokmuş 16 Mbps varmış" deyip 16 Mbps paket kakalamaya çalıştı.
35 mbps olan internet paketi size video izlerken oyun oynarken herhangi bir donma kasma gibi bir durum yaşattı mı ?

35 Mbps olan internet paketi size video izlerken oyun oynarken herhangi bir donma kasma gibi bir durum yaşattı mı?

Hayır yaşatmadı. 2 kişi kullanıyorduk ve genel olarak aynı anda kullandığımız halde gayet yeterliydi sadece indirme yaparken büyük boyutlu dosyaların inmesi için geceleri açık bırakmam gerekiyordu ama o da bence kabul edilebilir bir durum.

TurkNet, Millenicom ve Kentnet kullanmış birisi olarak yazıyorum öncelikle sözleşme yapıp sizi kendine mecbur bırakmayan bu firmalar canınızı sıkamaz sıkarsa çıkarsınız. Millenicom scor gruba devredildikten sonra biraz sorunlar yaşadım ama sonuç olarak iyi firmaydı müşteri hizmetleri duruyorsa tabii ve TurkNet ile Millenicom aynı eve farklı hızlar verebiliyor bunu araştır ama sorun yaşayacağını sanmam en azından Türk Telekom'dan iyidir. Not en iyisi Kentnet firması ama Toki gibi bölgelere hizmet veriyor sadece.

Geri
Yukarı