Millenicom rezaleti

Hocam, ben de Millenicom kullanıyorum fakat; oturduğunuz bölgeye göre size verecekleri hizmet değişiyor.

Mesela, ben Millenicom'dan memnunum. Neredeyse hiç sıkıntı yaşamadım, çünkü oturduğum yer iyi bir yer.

Tam olarak bir firmayı kötülemek iyi bir şey değil. Altyapının kötü olmasının sebebi başka bir şey.

Devlet gidip, bütün ISS'lere "gelin bir anlaşma yapalım. Altyapı yapalım, fiber döşeyelim" dese; herkes mutlu olacak.
Bu geçerli bir cevap ve neden olamaz.

Ayrıca arkadaş çok yüksek bir ücret ödüyor ben 25 Mb üstüne 69.99 TL veriyorum ve genel olarak 25'in üstünde alıyorum ping ortalama DOTA gibi oyunlarda 40 - 50 arası.

Hocam, ben de Millenicom kullanıyorum fakat; oturduğunuz bölgeye göre size verecekleri hizmet değişiyor.

Mesela, ben Millenicom'dan memnunum. Neredeyse hiç sıkıntı yaşamadım, çünkü oturduğum yer iyi bir yer.

Tam olarak bir firmayı kötülemek iyi bir şey değil. Altyapının kötü olmasının sebebi başka bir şey.

Devlet gidip, bütün ISS'lere "gelin bir anlaşma yapalım. Altyapı yapalım, fiber döşeyelim" dese; herkes mutlu olacak.
Çok doğru.

Firmanın, paketi alırken bunu belirtmesi gerek alabileceğiniz değeler şöyle şöyle diye. Ayrıca eğer belirtilen hızı veremiyor ise cayma bedeli ödemesi tamamen saçmalık. Bu tarz durumlarda dava açarak ödemeden ayrılabilir. Daha önce bunu yapıp bedel ödemeden ayrılan kişiler bulunmakta.

Merhaba arkadaşlar. Ben Millenicom 16 Mbps download 1 Mbps upload paketi kullanıyorum ama bana gelen hız en fazla 6 Mbps ve 6 ay önce sözleşme yaptılar bana 2 yıl taahhüt ile beni bağladılar ve 119 TL ücret ödüyorum aylık eğer çıkarsam 966 lira cayma bedeli ödersiniz diyorlar. Özellikle 6 aydır yüksek ping ve internet hızından şikayetçiyim hiçbir şekilde telefona çıkmıyor teknik destek ekibi ve abone işlemlerinden bağlanmak zorunda kalıyorum bir muhattap bulabilmek için karşımda. Aradığımda böyle böyle yüksek ping sorunu ve hız kaybı olduğunu 6 aydır mağdur olduğumu ve yüksek ping yüzünden Online oyunlar oynayamadığımı söylüyorum. Ama bana hiçbir hizmet vermıyorlar dedikleri tek şey 14 Mbps hızı direk alıyorum gözüküyormuş sistemde sorun olmadığını bu nedenle teknik ekip yollamayacaklarını söylüyolar isterseniz 100 TL karşılığı ekip kendiniz paranızla çağırabilirsiniz diyorlar. CoD Warzone oyununda 150-900 ping arası alıyorum ve CS:GO oyununda ise yine 120-750 gibi bir ping alıyorum ve hiç stabil kalmıyor sürekli oynayan yüksek ping ile karşı karşıya kaldım 6 aydır oyun oynayamıyorum video izlerken videolar donuyor artık hızda yok ne yapacağım bilemedim arkadaşlar 2 yıl bana sözleşme yaptılar güzel güzel parayı alıyorlar ama hizmet vermıyorlar ne yapmamı önerirsiniz hatta fotoğrafları da paylaşayım modem hat değerlerimi ve Speedtest sonuçlarını oyundan da fotoğraf atıyorum. Bunları yaparken kablolu Ethernet kablosu ile bağlıyım CAT6 ile ve ayrıca Wi-Fi kapalı herhangi bir program internetimi arka planda yemiyor.

Eki Görüntüle 1035880Eki Görüntüle 1035882Eki Görüntüle 1035883Eki Görüntüle 1035884Eki Görüntüle 1035895Eki Görüntüle 1035900
3 aylık bir maceram olmuştu. Müşteri hizmetleri ile aramda geçen diyalog şu şekilde;

- Merhaba beyefendi sorununuz nedir?
- Modem ara yüzüne giremiyorum.
- Modeme reset attınız mı?
- Evet attım.
- Tamam 192.168.1.1 adresine erişim sağladığınızda ne gibi bir hata alıyorsunuz?
- Bu web sayfasına ulaşılamıyor.
- Kablolu deneyiniz.
- Zaten kablolu deniyorum.
- Telefondan deneyin.
- Yine aynı.
- Şuan Wİ-Fİ bağlantımda gitti.
- Mobil veri açıp deneyin.
- NE?
- Nasıl olabilir böyle bir şey mobil veriyle modem ara yüzüne nasıl gireceğim?
- Olsun olsun siz deneyin.
- Ara ara modemi açın kapatın düzelir.

İnternet hizmeti gayet iyiydi. Bu olayı yaşadıktan sonra Türknet'e geçtim. Modemimin yenilenmesinde yardımcı oldular. Fazladan ödediğim modem kira ücreti ortadan kalktı. 130 liraya yakın ödediğim fatura 85 liraya düştü. Türkenti övmek istemiyorum çünkü onunda eksisi fazla mesela yurtdışı serverlara çok gecikmeli bağlanıyorsun. Ama müşteri hizmetleri açısından Türknet daha iyi mesaj bırakıyorum ertesi gün aranıyorum yada gün içerisinde. Sorunum ne ise hemen çözüme kavuşuyor. Demem o ki hem fiyat fazlalığından hem de taahhüt den dolayı farklı firmalara yönelirdim. Sizin olayınız içinde hemen şikayetinizi yapın.

Millenicomda 119₺ ye ADSL paket yok. Siz nasıl aldınız o paketi?
Eski kampanyalı taahhütlü 2 senelik sözleşmem vardı 2 ay kala aradılar sözleşmem bitecekken yenilediler 2 sene taahhüt ile devam ediyor şuan malesef ama sözleşme yenilendikten sonra internette bu sıkıntılar kendi kendine başladı.
Hocam binanızın yapısına, altyapınızın nasıl olduğuna göre değişebilir zaten ADSL' de kayıp çok olur.
Hizmet aldığım santrale 420 metre uzaktayım 16 Mbps paketten bana söyledikleri 14 Mbps direk olarak alıyorum gözüküyormuş sistem üzerinden ama ben 14 Mbps olan hızı hiçbir zaman görmedim işin ilginç tarafıda bu zaten. 30 metre önümde binamızın önünde santral var ordan hizmet alırsam belki sorun mesafeden kaynaklıysa diye burdan hizmeti vermelerini istedim ama olmaz dediler onu sıfır gelen yeni gelen abonelerimiz için port açabiliriz dediler. Ne yapıcam bilemedim. Altyapı sorguladığımda 43 Mbps hız alabilirim diye gözüküyor ama kaldi ki 16 Mbps olan paketi bile doğru düzgün veremiyorlar.

Son düzenleme:
Santral 420 metre uzaktaysa internet aldığınıza şükredin :D. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. THH'ye başvurabilirsiniz. Ya da dilekçe verebilirisiniz isterseniz.

Geri
Yukarı