Millenicom Superonline altyapısı nasıldır?

carl.johnson

Kilopat
Daha fazla  
Malum firmanın zamlarından sonra "ee yeter be, enflasyon var da bir tek size mi var!" diye an itibarıyla kendi çapımda atarımı ve giderimi yaparak aboneliğimi taşımaya karar verdim. TT altyapısı üzerinden VDSL 66 Mbps'ye kadar destekliyor lakin kopmaların yaşanmaması adına bu hız 45-50 Mbps arası sınırlı. Binamda aynı zamanda 100 Mbps'ye kadar destekleyen fiber Superonline altyapısı mevcut. Direkt Turkcell'den daha önce deneyimlemediğim bir şeyi taahhütlü almaya korkuyorum. Aynı zamanda fiber olarak yüksek hızlarda internet kullanmak istiyorum. Millenciom üzerinden bu altyapıyı test etmiş olan var mıdır? Bazı yerlerde bu altyapı üzerinden bilerek Netflix sunucularının trafiğini düşürdüğünü söylediler(terim tam doğru oldu mu emin değilim), danışmak istedim. Teşekkürler.

Bunun cevabını bende merak ediyorum. Malum firma zam yapmış. Eskiden tweet attığımız zamanlar cevap verirlerdi, şimdi hiç oralı bile olmuyorlar.

Ufak bir Google araştırmasıyla net bir şekilde bazı şeylerin kanıya vardım. Moderatörlerden ricam konuyu silmesidir. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahse konu altyapının sahibi olan firmanın genel olarak sansürlü bir internet hizmeti sunduğunu söylüyor hizmeti alan kullanıcılar. Bunu yasaklamak tarzında değil de misal ünlü dizi platformlarının trafiğinin kasti bir şekilde yavaşlatarak dizilerini 144p izlediğini Speedtest'in yanlış sonuçlar verdiğini, Fast ve nPref gibi sitelerden doğru hız sonuçlarını alacağını söylüyorlar. Düşüncelerimi paylaşmak istemememde ki sebebim firmanın sağı solu belli olmuyor. İki gün sonra siz bizi kötülemişsiniz tarzında mahkeme kağıdı gelirse evime şaşırmam.

Bahse konu altyapının sahibi olan firmanın genel olarak sansürlü bir internet hizmeti sunduğunu söylüyor hizmeti alan kullanıcılar. Bunu yasaklamak tarzında değil de misal ünlü dizi platformlarının trafiğinin kasti bir şekilde yavaşlatarak dizilerini 144p izlediğini Speedtest'in yanlış sonuçlar verdiğini, Fast ve npref gibi sitelerden doğru hız sonuçlarını alacağını söylüyorlar. Düşüncelerimi paylaşmak istemememde ki sebebim firmanın sağı solu belli olmuyor. İki gün sonra siz bizi kötülemişsiniz tarzında mahkeme kağıdı gelirse evime şaşırmam.

Hiçbir şey olmaz mahkemeye vermez aldırış etmezler.

Düşüncelerimi paylaşmak istemememde ki sebebim firmanın sağı solu belli olmuyor. İki gün sonra siz bizi kötülemişsiniz tarzında mahkeme kağıdı gelirse evime şaşırmam.
Herhangi bir kötüleme ya da benzeri bir şey bulunmuyor. Bunlar sizin bulduğunuz veriler, bunun için kimsenin size dava açmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum :) O kadar dava açmakla uğraşmak yerine bu yorumları yapanların sorunlarını çözsünler :)

Eheh, malumunuz Türkiye burası. Neyse, ben bu riski almak istemediğimden vazgeçtim. Şimdi kara kara taahhütlü mü yoksa taahhütsüz mü kullanmalıyım diye düşünüyorum. Kendimi böyle devlete sırtını yaslayan insanlar gibi 210 liradan Türk Telekom'a sırtımı yaslayasım var. Nasip artık. :)

Geri
Yukarı