Millenicom taahhütsüz internette cayma bedeli istiyor

qualfy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, geçtiğimiz ay Millenicom'dan 16 Mbps taahhütsüz internet hizmetini satın almıştım. 16 Mbps almamın sebebi ise sorguladığımda altyapı gözükmemesiydi fakat geçen arkadaşımın evine gittiğimde VDSL kullanabildiğini görünce arayıp böyle bir şey olabilir mi diye konuştuğumda VDSL altyapınız yok denildi. Ben de taahhütsüz hat kullanıyorum rahatlıkla iptal edebilirim diye düşünürken bana modem kullanıyorsunuz diye 1000 TL cayma bedeli ödeyeceğimi söylediler. Bundan kurtulmanın bir yolu var mıdır? Kaldı ki altyapı olan yerde hizmet veremiyorlar.

Modem aldıysanız parasını isteme hakları var.

@qualfy iade olayı için geç olabilir. Maalesef bunlar farklı fiyat da isteyebilir. Arkadaşlar da baksınlar. Belki bir yolu vardır. Şahsen özellikle modem almadım.

Böyle bir hata yaptım fakat modemi iade etme hakkım yok mudur? Kaldı ki ADSL modem için 800 TL istemek nasıl bir şey onu da çözemedim?

Buradaki en büyük hata sizin imzaladığınız hiçbir formu okumamış olmanız en azından yüksek rakamların geçtiği bedellere göz gezdirmemiş olmanız.

Çoğu ISS modemi üretmiyor aracılık yaparak ürünün satışını gerçekleştiriyor.
Yani iade sözleşmenizde belirtilmediyse iade edemezsin.

Şuralara 1000 lira modem parası verenleri anlamıyorum, 2. elde 150 liraya fiber veya VDSL ev içinde iş görecek binlerce modem satılıyor sitelerde. Peşin seçtiysen parasını vereceksin yapacak bir şey yok.

Buradaki en büyük hata sizin imzaladığınız hiçbir formu okumamış olmanız en azından yüksek rakamların geçtiği bedellere göz gezdirmemiş olmanız.

Çoğu ISS modemi üretmiyor aracılık yaparak ürünün satışını gerçekleştiriyor.
Yani iade sözleşmenizde belirtilmediyse iade edemezsin.

Şuralara 1000 lira modem parası verenleri anlamıyorum, 2. elde 150 liraya fiber veya VDSL ev içinde iş görecek binlerce modem satılıyor sitelerde. Peşin seçtiysen parasını vereceksin yapacak bir şey yok.

Evet kesinlikle haklısınız fakat üyelik işlemleri yapılırken ben yapmıyordum. Zaten elimde eskiden kalma bir sürü modem var. Fakat imza meselesinde haklısınız hiç bu kadar garip bir durum yaşamadığım için ve altyapıyı genel ISS'lerin kullanabileceğini düşündüğümden böyle bir şeyin başıma gelebileceğini düşünmemiştim açıkçası.

Evet kesinlikle haklısınız fakat üyelik işlemleri yapılırken ben yapmıyordum. Zaten elimde eskiden kalma bir sürü modem var. Fakat imza meselesinde haklısınız hiç bu kadar garip bir durum yaşamadığım için ve altyapıyı genel ISS'lerin kullanabileceğini düşündüğümden böyle bir şeyin başıma gelebileceğini düşünmemiştim açıkçası.
Senin söylemediğin imzaladığın bir şeyin parasını istiyorlarsa ben istemedim diye reddet gelen cevaba göre şikayet et. 27 yaşındasın aynı yaştayız ama 15 yaşında gibi konuşuyorsun. Mantık var onları yerin dibine sok, kanıt gösterin de sonra tüketici hakem heyetine şikayet R yaparlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı