Millenicom vs Netspeed

kurome

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7735HS/ 24GB DDR5 4800 MHZ RAM/ RTX 4060 (Laptop) 8GB/ 1TB+512GB M.2 SSD/ WİN11 HOME/
Meslek
Öğrenci
Mahalleme santral kutusuna kadar fiber geldikten sonra yaklaşık 4-5 ay Turknet kullanmaktayım. Hala binama fiber gelmediği için altyapım şu an VDSL olarak gözüküyor. Turknet'te ilk sorguladığımda 66 mbit gibi bir hız gözüküyordu, bana önerdikleri paket 75 mbitti ve gerçekten de 75 mbite kadar download alabiliyorum.
Genel olarak memnundum, fakat bazı sorunlar olmaya başladı:
- Oyunlarda pingim stabil değil, oyuna 40 ping ile başlayıp 90 arasında gidip geliyor. Bazı durumlarda, atıyorum CS'de uzun bir rekabetçi maçı boyunca aralıklı olarak 3 kere anlık olarak ping 300'lere çıkıp geri 70'lere düşüyor.
- Yayın açarken upload'da sıkıntı yaşıyorum. Yayıncı değilim, Discord'da arkadaşlarıma ekran yayını açarken 720p 60 fps yayın açamıyorum, 30 fps yayın başta kaliteli gibi olsa da daha sonra kalitesi çok düşüyor, ve bu beni oldukça rahatsız etmeye başladı.

Bu yüzden başka bir İSS'a geçmeyi planlıyorum, Millenicom ile Netspeed arasında kaldım.

Edit: Santrale mesafem 206 metre.

Netspeed Bilgileri:
- Alacağım paket 100 mbit'e 8 paketi. Paket fiber olarak geçse de VDSL altyapıya da veriyorlar.
-135 TL
-Kurulum ücreti yok ve ücretsiz modem veriyorlar. (Kendi modemim var, ama WIFI 4 ve 5 ghz yok.)

Millenicom bilgileri:
-125 TL
-100 Mbit'e kadar, 8 upload.
-Netspeed'den farklı olarak ücretsiz modem vermiyorlar, modemi takside bağlıyorlar.

Deneyimlerinize bakarak siz hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
ben yaklaşık 2.5 yıldır netspeed kullanıyorum son 1 yıldır fiber kullanıyorum hiçbir sorun ile karşılaşmadım iptal etmek istediginde anında edebilirsinde zorluk çıkarmıyolar netspeedi öneririm zaten 100 tl idi bu ay 135 tl oldu fiber

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-05 141609.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-05 141609.png
    212 KB · Görüntüleme: 28
Mahalleme santral kutusuna kadar fiber geldikten sonra yaklaşık 4-5 ay Turknet kullanmaktayım. Hala binama fiber gelmediği için altyapım şu an VDSL olarak gözüküyor. Turknet'te ilk sorguladığımda 66 mbit gibi bir hız gözüküyordu, bana önerdikleri paket 75 mbitti ve gerçekten de 75 mbite kadar download alabiliyorum.
Genel olarak memnundum, fakat bazı sorunlar olmaya başladı:
- Oyunlarda pingim stabil değil, oyuna 40 ping ile başlayıp 90 arasında gidip geliyor. Bazı durumlarda, atıyorum CS'de uzun bir rekabetçi maçı boyunca aralıklı olarak 3 kere anlık olarak ping 300'lere çıkıp geri 70'lere düşüyor.
- Yayın açarken upload'da sıkıntı yaşıyorum. Yayıncı değilim, Discord'da arkadaşlarıma ekran yayını açarken 720p 60 fps yayın açamıyorum, 30 fps yayın başta kaliteli gibi olsa da daha sonra kalitesi çok düşüyor, ve bu beni oldukça rahatsız etmeye başladı.

Bu yüzden başka bir İSS'a geçmeyi planlıyorum, Millenicom ile Netspeed arasında kaldım.

Netspeed Bilgileri:
- Alacağım paket 100 mbit'e 8 paketi. Paket fiber olarak geçse de VDSL altyapıya da veriyorlar.
-135 TL
-Kurulum ücreti yok ve ücretsiz modem veriyorlar. (Kendi modemim var, ama WIFI 4 ve 5 ghz yok.)

Millenicom bilgileri:
-125 TL
-100 Mbit'e kadar, 8 upload.
-Netspeed'den farklı olarak ücretsiz modem vermiyorlar, modemi takside bağlıyorlar.

Deneyimlerinize bakarak siz hangisini önerirsiniz?
Ben yaklaşık bir yıldır Netspeed'deki 100/8'lik paketi kullanıyorum benden sonra zam gelmiş fakat ben hala 94 lira ödemekteyim. Gayet memnunum bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Alırken modem verilmiyordu TT'nin kendi modemini kullanmaktayım. Müşteri hizmetlerine bağlanması da hızlı ve kolay. Millenicom nasıl bilmiyorum ama Netspeed'i öneririm.

Geri
Yukarı