TürkNet vs NetSpeed vs Millenicom

Ardq_x

Hectopat
Selam arkadaşlar, yeni bir internet bağlatacağım altyapım VDSL2 59Mbps destekliyor biraz internet sağlayıcılarına baktım ama taahhütsüz bir internet sağlayıcısına geçmeyi planlıyorum ve bu internet sağlayıcılarını buldum: TürkNet, NetSpeed ve Millenicom. Sizce aralarından hangisi? Ya da başka taahhütsüz internet sağlayıcısı öneriniz varsa o da olabilir. Download, upload ve ping olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben turknet kullandım bi ara. sözde 100 megabit bağlantı vereceklerdi ama altyapı desteklemediği için 8mbit verebiliyorlardı. ona rağmen oyunlarda pingim 50nin altındaydı genelde. hız düşüktü ama ping de düşük olduğu için kullanmaya devam ettim. turknete bağlatmadan önce uçup kaçıyorlar 100megabit veriyoruz falan diyorlar ama bazen gerçekler söylenenlerden farklı olabiliyor. bu gibi durumlara da dikkat etmek lazım.

Netspeed müşteri hizmetleri olarak iyi tercih edilebilir taahhüt istemeyen firmalar bunlar keşke heryerde altyapı olsa fiber kullanabilsek elde olan bunlar bana netspeed daha iyi geldi taahhutum bitince geçmeyi düşünüyorum.

Maalesef Türkiye'de bulunduğunuz konuma göre aldığınız hizmet oldukça değişim göstermekte. Bu nedenle şu firma kraldır diyemeyeceğim. Geçen yıl Haziran ayından beridir NetSpeed 16 Mbps paketini kullanmaktayım. Karantina sürecine kadar hiçbir sorunum yoktu. Örneğin Rainbow oynarken pingim genelde 50'nin altında 36-40 arası seyrediyor. Fakat geçen haftalardan bu yana internetimde sürekli kesilmeler meydana gelmeye başladı. Birkaç gündür sıkıntı olmasa da hazır modemi yenilemişken TürkNet'e başvurdum. TürkNet için bir hayli olumsuz eleştiri söz konusu ki ben de başvuru sürecim uzamasından dolayı şu an için pek memnun değilim. Hali hazırda başka bir firmadan geçmeme rağmen 18 Nisan'da başlayan başvuru süreci daha sonuç vermedi. Tabii bunda NetSpeed'in operatör değişikliğime red yanıt vermiş olması da etkili. Bu yüzden TürkNet tekrar başvuruda bulundu. İnternetim TürkNet'e geçtikten sonra eğer memnun kalmazsam Millenicom'a başvuracağım. Maalesef Kablo Net ve SuperOnline alt yapısı oturduğumuz binada bulunmuyor. Son çare Türk Telekom gibi duruyor. Onun da hala bitmek bilmeyen pahalılığı ve verdiğiniz paralara sundukları hızlar insanı deli ediyor. Taahhütlü paket satmaları ise cabası. Başta da belirttiğim gibi maalesef ülkemizde internet sağlayıcılarının sunduğu hizmet bulunduğunuz bölgeye göre ya çok iyi ya da çok kötü olabiliyor.

Bende bağlatmak için araştırıyorum firmaları. Türk Telekom ve superonline'dan altyapı sorgulamasında (maltepe-esenkent) adsl görünüyor. Turknet'in yapa'sına yakın sayılırız, vdsl ile 35 mbps'yi öneriyor.

Superonline yalın adsl, olursa yalın vdsl'ini (100-110 TL) düşünüyordum ama bugün fiyat açısından Türknet'i de (75 TL) değerlendirmeye aldım.

Taahhüt olmadığı için her türlü olumsuz eleştiriye rağmen olumlu görüşlerin varlığına umut bağlayarak Türknet'i deneyeyim. Memnun kalmazsam Vodafone veya Superonline'a geçerim diye planlıyorum.

Oncelikle merhaba. Turknet cok sıkıntılı. Satin aldiginiz ilk aylarda sorunuzu 10-15 dakikaya cozuyorlar. İlerleyen yillarda sorunuzun cozulmesi icin 1-2 hafta bekliyorsunuz. Destek konusunda kotu oldugu icin onermem. Arkadaslarimdan birkaçı NetSpeed kullaniyor ve cok memnun. Tam olarak NetSpeed ve Millenicom hakkinda bir sey soylemem dogru olmaz ama Turknet bence destek konusunda kotu. İyi forumlar.

Aktif Netspeed kullanıcısıyım. Kartal- Cevizli mahallesinde yaşıyorum. Burada 75 Mbps hız alıyorum ama kopma çok yaşadım. En sonunda yeter dedim. Canıma tak etti dün daha az kopma yaşadığım türknete geçiş yaptım. Kuruluma gelecekler kısmetse.
Türkiye'de trilyonlukta olsan bu internet altyapısındaki problem ve türk telekomdan dolayı sorun yaşayacaksın. İyi Şanslar!

Diğer firmaları bilmiyorum ama türktelekom kullanıcısıydım sözleşme bitimine yakın sırf müşteri hizmetleri var diyerek milleniye geçme talebinde bulunduk. Nisanın 3 de başvurmuştuk hala taşıma yapılmadı ve müşteri hizmetlerininde pek bir şeyden haberleri yok. Defalarca aramama rağmen sürekli oyalıyorlar. Sırf müşteri hizmetlerimiz var diyebilmek için koymuşlar.

Geri
Yukarı