TürkNet vs NetSpeed vs Millenicom

4 aydır TurkNet kullanıyorum. İstanbul Maltepe'de 75 Mbps tanımladılar, altyapı sorgulamada 55 Mbps görünüyor. Hız testlerini şunu kapa bunu kapa uğraşmadan internet kullanılırken yapılıyorum 45-50 Mbps sonuç çıkıyor. PC kullanımında video, oyun vs memnunum. Telefonla bağlandığımda nedense Twitter gibi sosyal medya uygulamalarda video oynatımı çok zor oluyor. Bunu bir türlü çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
NetSpeed deneyimlerim kötüydü. Sürekli kopmalar yaşıyordum. Fiyatı ucuz diye de kalıyordum. Ancak son 2 aydır hız ve hat değerlerimin kötüleşmesiyle birlikte yeter artık dedim. TürkNet'e geçişimi yapıyorum. 1 gün içerisinde başvurudan işletmeci değişikliği kısmına geldim şükür. Umarım pişman etmez. NetSpeed'i arıza zamanlarımda sanırım iyice tanımış oldum. Türk Telekom ekibi yönlendirmek yerine müşterisine teknik ekip muammelesi yapan bir firma. Tabi uzaktan halledecekleri şeyler varsa hallediyorlar o konuda haklarını yiyemem. Ama teknik ekibi yönlendirmeyi reddedip durmalarıyla, sürekli sorunlarının suçunu müşterinin modemi ve hattına yüklemekten başka bir şey yapmıyorlar. Üzülerek ayrılıyorum ne yazık ki.
Hattım yeniden bağlandığından bu yana 6 saat geçti. 900k CRC hataları birikti bile. Sorunlu kısaca. Yapabilecek bir şey yok. Sorunsuz, kopmasız nasıl hizmet alıyorlar şaşmış durumdayım. Türk Telekom'da hiç kopma bile yaşamıyorken, 10 yılda çekeceğim toplam sorunları 8 ayda çektim. Şaka gibi cidden. Yol katetmeleri gerekiyor.
1644534851573.png

Hocam konuyu hortlattık ama TurkNet'e geçtikten sonra deneyiminiz ne oldu? Memnun kaldınız mı?

Selamlar konunun üstünden biraz geçmiş ama hala düşünüyorsan ben Netspeed kullanıcısıyım genel olarak memnunum fakat geceleri biraz yoğun olmak üzere internet kesiliyor ya da aşırı ping oluyor oyun oynuyorsan (geceleri) ve benim gibi sinirlerine hakim olamıyorsan almanı tavsiye etmem çünkü yararından çok zararı oldu bana. (4000 TL'lik monitörümü kırdım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar konunun üstünden biraz geçmiş ama hala düşünüyorsan ben Netspeed kullanıcısıyım genel olarak memnunum fakat geceleri biraz yoğun olmak üzere internet kesiliyor ya da aşırı ping oluyor oyun oynuyorsan (geceleri) ve benim gibi sinirlerine hakim olamıyorsan almanı tavsiye etmem çünkü yararından çok zararı oldu bana. (4000 TL'lik monitörümü kırdım)
Selamlar. Teşekkürler yönlendirmen için. Sinirlerine hakim olamama sorunu bende de var ne yazık ki. Terapiye gitmemiz şart sanırım :). Yorumum üzerine Netspeedden uzak duruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı