Millenicom vs Türk Telekom Fiber

carl.johnson

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 3 aylık Millenicom sol altyapısı kullanan yeni bir aboneyim. Bu ay üçüncü ve son taksit olarak kurulum ücreti bitecek ve sol 100/40 Mbps interneti 190 TL'den kullanmaya devam edeceğim. Aynı zamanda tahmini 1 hafta sonra taşınacağım ve taşındığım yerde hem sol fiber hem Türk Telekom fiberi var. 100 Mbps açıkçası bana yetiyor, yayıncı vs. olmadığım içinde Upload'da ha 8 Mbps, ha 40 Mbps benim için fark etmiyor. Vakti zamanında TT fiber altyapısında kullanıp memnun kalmıştım. Ama şu anda ekonomik açıdan bakıldığında ilk 12 ay 234, daha sonra 274 TL TT fiber mi yoksa 190 Türk lirasına sol altyapıyla Millenicom mu tercih edersiniz? Tüm ekonomik parametreler en iyi ihtimalde olup iyi de olsa bile eksi enflasyon durumunda bu fiyat artış hızının sadece azalacağından ve buna rağmen maaşlara bir zam olacağını düşündüğümden ekonomik açıdan taahhütlü internet daha kulağa yatkın geliyor ama yine de sizlere sormak istedim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Netspeed 100 Mbps Fiber 159 TL referans kodu ile kullanırsan 149 TL olur. 190 TL Millenicom'a vermektense 149 TL'ye netspeed kullanmak daha mantıklı.

TT FİBER, SOL Fiber altyapısından daha iyi. Ama SOL fiber de sıkıntı yaşamıyorsan devam et daha ucuzmuş zaten.
Hocam tt fiber altyapıda ne kadar upload veriyor? Benim amacım önümüzdeki vadede zam yağmurundan korunmak. @chaat21 teşekkür ederim, taahhüt olmadan ileride ekstra zamlanacağını düşünüyorum bu tarz ucuz ISS'lerin.

Geri
Yukarı