Millenicom vs TürkNet vs NetSpeed

thelordof

Kilopat
Daha fazla  
Hattım 79 Mbps VDSL destekliyor. Hangisine başvursam kararsızım. Fikir, yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada modem tavsiyeleriniz varsa memnun olurum.

Türk NET dışında iki firmadan sana garanti hız ve uygun fiyat verecek olanı seçmeni öneririm.
Alt yapında bir sorun yoksa iki firmada seni üzmeyecektir.
Alt yapına göre 75 Mbps hız istikrarlı bir şekilde verebilirler.

Millenicom şu sıralar baya öne çıkıyor. Daha profesyonel gibi. Onun dışında NetSpeed öneririm. Memnuniyet oranı çok fazla. Bunlar arasında şimdilik uzak kalman gereken TürkNet olmalı bence.
Millenicom ve NetSpeedle görüştüm. Sorularıma cevap verdiler güzelce. TürkNetle henüz görüşmedim. Millenicom düşünüyor gibiyim ama kararsızım. Millenicom başvurursam ilk 2 ay ücretsiz olacak sanırım. 120tl kurulum ücreti vereceğim sadece.
Türknet alma, gerisi tamamen senin fantezin. Millenicom 100mbps 85tl, Netspeed 75mbps 85tl(en son baktığımda böyleydi) Netspeed'in oyunlarda ping değeri daha düşük diye duymuştum, o yüzden netspeedi seçmiştim. CSGO' da 49 ping alıyorum. Millenicom'da durumlar nasıl bilmiyorum.
Millenicom da 100 Mbps 100tl sanırım. İlk 2 ay ücretsiz oluyor diye biliyorum.
Türk NET dışında iki firmadan sana garanti hız ve uygun fiyat verecek olanı seçmeni öneririm.
Alt yapında bir sorun yoksa iki firmada seni üzmeyecektir.
Alt yapına göre 75 Mbps hız istikrarlı bir şekilde verebilirler.
Altyapım 79 Mbps destekliyor. Millenicom da ilk 2 ay ücretsiz olması ona yönlendiriyor beni.

14-15 aydır Netspeed kullanıyorum, günde 5 kere İnternet kopmasının normal olduğunu söylüyorlar. Ve Netspeed teknik hizmeti yok desek yeridir, telefonun ucuna 2 tane kız koymuşlar yalandan müşteri hizmetleri diyorlar. O 2 kız daha modem arayüzünde yazanları bile bilmiyor sadece standart prosedür saçmalığını uygulayıp zaman harcatıyorlar. Netspeed fiyatları arttığı için bir esprisi kalmadı, fiyat olarak kullanılırdı şimdi fiyat yüksek tercih edilmemesi mantıklı olur. Teknik olarak hiçbir hizmetleri yok, sadece telekom hattında ve santralde olan arızalara yönlendirme yapıyorlar. Millenicom hakkında bilgim yok ama daha iyi olduğunu düşünüyorum genel yorumlara bakınca. TürkNet bulaşma kendi ayağına sıkarsın.

14-15 aydır Netspeed kullanıyorum, günde 5 kere İnternet kopmasının normal olduğunu söylüyorlar. Ve Netspeed teknik hizmeti yok desek yeridir, telefonun ucuna 2 tane kız koymuşlar yalandan müşteri hizmetleri diyorlar. O 2 kız daha modem arayüzünde yazanları bile bilmiyor sadece standart prosedür saçmalığını uygulayıp zaman harcatıyorlar. Netspeed fiyatları arttığı için bir esprisi kalmadı, fiyat olarak kullanılırdı şimdi fiyat yüksek tercih edilmemesi mantıklı olur. Teknik olarak hiçbir hizmetleri yok, sadece telekom hattında ve santralde olan arızalara yönlendirme yapıyorlar. Millenicom hakkında bilgim yok ama daha iyi olduğunu düşünüyorum genel yorumlara bakınca. TürkNet bulaşma kendi ayağına sıkarsın.
Aynen, müşteri hizmetlerini bilgi almak için aradım. Kadın arkadaş çıkmıştı. TürkNet düşünmüyorum ama onda da aynı sorun mu var? Millenicom'a aklım yattı gibi ama buraya sormak istedim. NetSpeed önceden çok daha mı ucuzdu?

Merhaba biz Türk Telekom kullanıyorduk ve taahhüt bitince ben de araştırmaya başladım 2 senedir aklımda olan TürkNet'e başvurduk ve bizden belge istediler biz de gönderdik ve ertesi gün Türk Telekom'u iptal ettik. 3-4 gün sonra aradık hata var dediler 2 gün sonra da altyapı hatası oluşmuş dediler biz de niye dedik adam da Türk Telekom'u biz iptal ettik diye oluşmuş dediler. Onların iptal etmesi gerekiyormuş. Biz de tamam dedik adamlar siz iptal edin bir daha belgeleri gönderin dediler biz de gönderdik bu sefer de 2 hafta boyunca elimize ulaşmadı dediler. Biz de kargoyu aradık teslim alındı diyorlardı. Sonra bir daha aradık İstanbul şubesine gitmiş dediler. İstanbul şubesinden bize kargolanacak dendi ve 4 gün oldu ve bizi tekrar aradılar ve bir kadın belgeleriniz elimize ulaşmadı dedi ve böyle tam 5-6 kez aradılar.

İptal ettirdik ben bir daha aranmaya başladım Millenicom'u biliyordum ama araştırayim dedim ve birisi Millenicom'u boş ver Netspeed'e başvur demiş ben de Netspeed'e baktım ve fiyatları uygun geldi. Biz de cumartesi aradık 85TL 50Mbps taahhütsüz kotasız ben de iyi dedim başvurduk şu anda kurulumu bekliyoruz inşallah iyidir. Bağlandığında haber veririm. Bu arada müşteri hizmetleri yani iyi diyebilirim en azından Türk Telekom gibi sadece ses kayıtları ile yönlendirilmiyoruz. Türk Telekom'da sorunumuz olunca şubeye gidiyorduk telefona müşteri hizmetleri çıkmıyordu TürkNet'in de müşteri hizmetleri çok hızlı. Netspeed de öyle diyebiliriz yani konuyu bayağı uzattım ama ben Netspeed diyorum. Diğerlerini boş ver hem hızlı hem evde kurulum hizmeti de veriyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı