TürkNet vs Millenicom vs NetSpeed

MEVbaba61

Hectopat
Merhaba, benim Türk Telekom'dan kalma modemim var( vdls), altyapimda Türk Telekom ve Superonline var(100 Mbps). TürkNet'te şu sıralar çok kopma sorunu olduğunu, NetSpeed'de de modem kiralama ücreti ve kurulum ücreti olduğunu okudum. TürkNet, Millenicom, NetSpeed arasından hangisini önerirsiniz?

Şu an TurkNet üzerinden internet erişimi sağlıyorum. VDSL'e geçiş yaptım ama hala erişim sağlayamıyorum. Derdimi anlatıyorum ama farklı sorunlara çözüm aramaya çalışıyorlar. Kısacası müşteri temsilcisinin olmamasın beni TurkNet'ten soğuttu. VDSL modemim var, hat VDSL, TurkNet'e göre tarife de VDSL ama ADSL üzerinden erişim sağlayabiliyorum. Ben bu sebeple NetSpeed'e başvurdum.

Hocam sonuç nedir NetSpeed'den memnun musunuz?

Hocam peki aralarındaki fark ne GIBIRNet'te olup NetSpeed de olmayan?
-Hocam birinde olup diğerinde olmayan bir şeyden bahsedeceksek, GıbırNET'teki oyun kulübünü sayabilirim. Steam'den belli oyunlara ücretsiz erişebiliyorsunuz.
-Bunun haricinde fatura ödemelerinde bankacılık uygulamaları ile GıbırNET faturası ödeyemiyorsunuz. Ya sitesinden banka kartı bilgileriyle ödüyorsunuz yada eft/havale yoluyla müşteri numarası ile ödemeyi yapıyorsunuz.
-İkisinin arasındaki en temel fark kesinlikle fiyat. Ben Türk Telekom altyapısını kullanıyorum. Ben geçiş yaptığımda bağlantımda herhangi bir değişiklik olmadı. Ama faturama 16 Liralık bir tasarruf yansıdı.
-2'sinin de müşteri hizmetleri ilgili. Bir arkadaşımız GıbırNET'ten yana hoş olmayan bir müşteri hizmetleri tecrübesi yaşamış ama o günden bu yana öyle bir şikayetle forumda karşılaşmadım.
-Açıkça Netspeed mi yoksa GıbırNET mi derseniz ben GıbırNET derim. Ben Netspeed kullanırken 70 yada 76TL fatura ödüyordum. Zam geleceğini söylediler. Ben de GıbırNET'e geçtim. Şuan 35Mbps/6Mbps 70 TL fatura ödüyorum.
-Eğer ikisinin arasında kaldıysanız bodoslama içinize sinene dalın:) Bu işler yaşaya yaşaya öğreniliyor. Bugün herhangi bir ISS tercihinde bulunun, yasal zorunluluk sebebiyle 3 ay sonra farklı bir ISS'e geçiş yaparsınız. (Taahhüt olsun yada olmasın yasal zorunluluk sebebiyle 3 aydan önce servis sağlayıcı değiştiremezsiniz.)
-Ben şahsen GıbırNET zam yaparsa Comnet'e geçiş yapacağım. Çünkü bugüne kadar hep bu yöntemle bazı şeyleri görüp, öğrenip, tecrübe etmiş oldum.
Düzeltme: Birkaç bankayla anlaşmışlar mobil uygulama üzerinden fatura ödenebiliyor.

Son düzenleme:
-Hocam birinde olup diğerinde olmayan bir şeyden bahsedeceksek, GIBIRNet'teki oyun kulübünü sayabilirim. Steam'den belli oyunlara ücretsiz erişebiliyorsunuz.
-Bunun haricinde fatura ödemelerinde bankacılık uygulamaları ile GIBIRNet faturası ödeyemiyorsunuz. Ya sitesinden banka kartı bilgileriyle ödüyorsunuz ya da eft/havale yoluyla müşteri numarası ile ödemeyi yapıyorsunuz.
-İkisinin arasındaki en temel fark kesinlikle fiyat. Ben Türk Telekom altyapısını kullanıyorum. Ben geçiş yaptığımda bağlantımda herhangi bir değişiklik olmadı. Ama faturama 16 liralık bir tasarruf yansıdı.
-2'sinin de müşteri hizmetleri ilgili. Bir arkadaşımız GIBIRNet'ten yana hoş olmayan bir müşteri hizmetleri tecrübesi yaşamış ama o günden bu yana öyle bir şikayetle forumda karşılaşmadım.
-Açıkça NetSpeed mi yoksa GIBIRNet mi derseniz ben GIBIRNet derim. Ben NetSpeed kullanırken 70 ya da 76TL fatura ödüyordum. Zam geleceğini söylediler. Ben de GIBIRNet'e geçtim. Şu an 35Mbps/6Mbps 70 TL fatura ödüyorum.
-Eğer ikisinin arasında kaldıysanız bodoslama içinize sinene dalın:) bu işler yaşaya yaşaya öğreniliyor. Bugün herhangi bir ISS tercihinde bulunun, yasal zorunluluk sebebiyle 3 ay sonra farklı bir ISS'e geçiş yaparsınız. (taahhüt olsun ya da olmasın yasal zorunluluk sebebiyle 3 aydan önce servis sağlayıcı değiştiremezsiniz.)
-Ben şahsen GIBIRNet zam yaparsa Comnet'e geçiş yapacağım. Çünkü bugüne kadar hep bu yöntemle bazı şeyleri görüp, öğrenip, tecrübe etmiş oldum.
Düzeltme: Birkaç bankayla anlaşmışlar mobil uygulama üzerinden fatura ödenebiliyor.

Hocam TurkNet'e geçmek zorundayım gibi gözüküyor 120 TL taahhüt ücreti karşılıyorlar ve şu an bizim 160 TL ücret çıkıyor 1 ay kalmasına rağmen. TurkNet aşırı mı kötü?

Hocam TurkNet'e geçmek zorundayım gibi gözüküyor 120 TL taahhüt ücreti karşılıyorlar ve şu an bizim 160 TL ücret çıkıyor 1 ay kalmasına rağmen. TurkNet aşırı mı kötü?
Ben sadece müşteri hizmetlerinden dolayı mağduriyet yaşamıştım. Onun dışında herhangi bir kusurlarını görmedim. Bir de fiyat esnekliği hususunda dezavantajları var. Bence yine de tercih edilebilir.

Ben sadece müşteri hizmetlerinden dolayı mağduriyet yaşamıştım. Onun dışında herhangi bir kusurlarını görmedim. Bir de fiyat esnekliği hususunda dezavantajları var. Bence yine de tercih edilebilir.

Hocam şansa dün port geldi bende hemen TurkNet'i aradım sonuçta taahhüt var 120 TL'sini karşılıyorlar. Bugün mesaj geldi altyapı binanıza getirilmiştir kimlik fotoğrafını arkalı önlü gönderdiğiniz zaman en kısa sürede işleme başlanılacaktır diyor. Umarım sorun çıkarmaz altyapı sağlam o yönden sıkıntı olmaz herhalde ne VDSL'de ne de ADSL'de sorun yaşadım bu altyapıda.
Superonline'da 8'e 1 kullanıyorum ve 90TL fatura ödüyorum. Haksızlık değil mi?

16 ya 2 85 TL bizim.

Hocam şansa dün port geldi bende hemen TurkNet'i aradım sonuçta taahhüt var 120 TL'sini karşılıyorlar. Bugün mesaj geldi altyapı binanıza getirilmiştir kimlik fotoğrafını arkalı önlü gönderdiğiniz zaman en kısa sürede işleme başlanılacaktır diyor. Umarım sorun çıkarmaz altyapı sağlam o yönden sıkıntı olmaz herhalde ne VDSL'de ne de ADSL'de sorun yaşadım bu altyapıda.

16 ya 2 85 TL bizim.
Hayırlı Olsun:)

Beyler şuan hangi interneti almalıyım herkes birşey söylüyor kafam karıştı iyice TTNet taahhütum bitiyor altyapiyi sorguladigimda 100 MB download 8 MB upload çıkıyor hangi servisi baglattirayim

Yeni konular

Geri
Yukarı