Millenicom'dan NetSpeed'e geçilir mi?

Modeme giriş yapıyorsun mu? Genellikle 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 şeklinde modem arayüzüne ulaşıyorsun. Modemin marka ve modelini Google yazarak varsayılan şifrenin ne olduğunu öğren. TT ise kullanıcı adı: Admin, şifre: Türk Telekom gibi olabiliyor. Yine de giriş yapıp bulamıyorsan bana modelini tam yazarsan söyleyebilirim.

Modem arayüzüne giriş yaptım hocam zaten ama orada bulamadım attığınız resimdeki değerleri. Modem ASUS DSL N-16

Sanırım sistem günlüğün de.

images.jpeg

Hocam ben 75mbps paketini kullanıyorum Netspeed'in. Evde genelde 3 kişi bağlanıyor aynı anda, yoğun saatlerde 50-60 civarı ping alıyorum. Gece 40 civarlarında geziyor. Geçtiğimden beri maksimum 80-85 civarlarını gördüm. Bu değerler CS:GO için bu arada.
Superonline kullanırken 80-90 minimum oluyordu, 150'lere kadar çıkabiliyordu.
Ben tavsiye ederim. Test sonucum da bu.

Sanırım sistem günlüğün de.

Eki Görüntüle 856927
Buyrun hocam.
Hocam ben 75mbps paketini kullanıyorum Netspeed'in. Evde genelde 3 kişi bağlanıyor aynı anda, yoğun saatlerde 50-60 civarı ping alıyorum. Gece 40 civarlarında geziyor. Geçtiğimden beri maksimum 80-85 civarlarını gördüm. Bu değerler CS:GO için bu arada.
Superonline kullanırken 80-90 minimum oluyordu, 150'lere kadar çıkabiliyordu.
Ben tavsiye ederim. Test sonucum da bu.
VDSL mi yoksa Fiber mi hocam?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    41,8 KB · Görüntüleme: 18
Hocam neredeyse 100Mbps kadar hız alırsın. CAT6 gibi kablo çek ve evin içinden geçiyorsa internet kabloları kontol et, dediklerim temiz olursa 100Mbps hızı da alabilirsin. Bence TurkNet'e geçmelisin. IPv6 da kullanırsın:)

Kablolu bağlantı yapmaktayım zaten hocam. Onun dışında TurkNet altyapı sorgulaması yaptım 35 download 2 upload verdikleri için vazgeçmiştim ondan.

Kablolu bağlantı yapmaktayım zaten hocam. Onun dışında TurkNet altyapı sorgulaması yaptım 35 download 2 upload verdikleri için vazgeçmiştim ondan.
Bu görüntüyü at ve geçince paketi bile artırırdın. Port olayından belki öyle gözüküyor da olabilirdi. Ben NetSpeed kullanıyorum ping konusun da +20 fazla ve paket kaybı var. Ben paket kaybını modemden trafik kontrolü yaparak halletim ama ping değişmiyor yüksek yine.

Geri
Yukarı