Millenicom'dan NetSpeed'e geçilir mi?

Bu görüntüyü at ve geçince paketi bile artırırdın. Port olayından belki öyle gözüküyor da olabilirdi. Ben NetSpeed kullanıyorum ping konusun da +20 fazla ve paket kaybı var. Ben paket kaybını modemden trafik kontrolü yaparak halletim ama ping değişmiyor yüksek yine.
Hocam geçince arttırma olayına da baktım 75 mbit download 4 upload veriyorlar. 4 upload şimdikine göre az oluyor 7 upload almaktayım şuan. Ping değerlerim çok fazla şuan tabi orası ayrı.

NetSpeed'e geçince zaten mecbur bir iki Mbps düşük kullanacaksın paket kaybı olamaması için.

35Mbps pakette paket kaybı düzeltmek için düşürdüğüm hız.

İndirme: 31
Yükleme: 5

NetSpeed'e geçince zaten mecbur bir iki Mbps düşük kullanacaksın paket kaybı olamaması için.

35Mbps pakette paket kaybı düzeltmek için düşürdüğüm hız.

İndirme: 31.
Yükleme: 5

NetSpeed altyapı sorgulamasında 81Mbit alabileceğim hız gözükmekte hocam. NetSpeed geçecek olsam mesela 75 Mbit VDSL paketi üzerinden işlem yapacağım. Ancak dediğim gibi şikayetçi olan çok ping konusunda.

Evet. Ben TT'de iken 2 ile 6 arasında Speedtest ping sonucu alırken, NetSpeed'e geçince 22 ve 27 arasında sonuç çıkıyor. Kablo ile sabit 22 ping.

dslreports.com sitesine girip DSL testi yapıp paylaşabilir misin bakalım ne kadar iyi Millenicom.
Sanırım istediğiniz test bu.
Evet. Ben TT'de iken 2 ile 6 arasında Speedtest ping sonucu alırken, NetSpeed'e geçince 22 ve 27 arasında sonuç çıkıyor. Kablo ile sabit 22 ping.

dslreports.com sitesine girip DSL testi yapıp paylaşabilir misin bakalım ne kadar iyi Millenicom.

Ek olarak modem arayüzünde şöyle bir uyarı çıkıyor hocam karşıma. Stabil görünmüyor anladığım kadarıyla. Sorun nedir tam olarak acaba bilginiz var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 22
  • 121212.png
    121212.png
    58,1 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Benden sana bir tavsiye Netspeed firmasından uzak dur.
Şubat 2020 tarihinden bu yana çekmediğim çile kalmadı.

110 Mbps üzerinde altyapı hızım olduğu halde 75 Mbps kullanımında sorun yaşıyorum.
Sağlıklı maksimum hızda 82 Mbps değerdi bende. Gerisini sen düşün.

Türk Telekom tarafından Netspeed tarafına geçince SNR değerlerim altüst oldu. Ancak bunun en büyük etkeni altyapı.

50 Mbps hıza sabitleme yapıldı 1 yıldır en az 15 kez yine sorun yaşadım.

2 kez 35 Mbps hıza sabitleme yapıldı yine sorun yaşadım.

Bende ping değerleri iyi mi iyi ama sağlıklı bir hizmet yok.
Yayın açmaya kalkıyorum açamıyorum evde. Yurtdışı çıkışlarında upload 0 bitrate görüyor.

DSL gider Ethernet gider ama sistemlerinde sorun yokmuş gibi görünür aynı Türk Telekom gibi.

Çözüm odaklı bir firma kesinlikle değil.
Tüm ispatlarıma rağmen hiçbir şekilde destek göremiyorum.

Şu an başka bir firmaya dahi geçemiyorum. Geçeceğim ve Netspeed firmasını T.H.H üzerinden şikayet işlemi açacağım demem sonrası altyapımın hız bilgisi sistemlerden kapatıldı.

Kendileri para kazanmaya devam etmek için bu yapıyı uyguladılar bana ve 1 aydır hiçbir düzeltme olmadı.

TurkNet'e geçin, Milleni.com üzerine geçin, Türk Telekom firmasında kalın ama ne yaparsanız yapın Netpseed firmasına geçmeyin. Netspeed firması 2019 yılı sonrası itibariyle müşteri odaklı bir firma olmaktan çıkmıştır.

Biliyorsunuz T.T artık bünyesinde bulunan abonelere, T.T üzerine abonelik işlemi yapacaklara işlem alıyor, şikayet talebi alıyor.

Diğer firmalarda abone olanlar o firma üzerinden şikayet işlemi açtırmakla yükümlü.
Bu sebepten kaynaklı abone olunan firmada şikayet işlemi almakla yükümlü. Ancak Netspeed hiçbir şekilde altyapı onarım, yenileme talebi almıyor.

Altyapı bize ait değil saçmalığı ile işin içinden çıkmaya çalışıyor.

Siz siz olun aman diyorum sakın ha geçmeyin Netspeed üzerine.

Stabil görünmüyor anladığım kadarıyla. Sorun nedir tam olarak acaba bilginiz var mı?
Stabil ve çok güzel almışsın. İşte NetSpeed'de dediğim ayarı yapınca A alıyorum yoksa C D B şeklinde alıyorum. Ping problemi istemiyorsan TürkNet iyi. Sen de sıkıntı ping sanırım paket kaybın yok Millenicom da.

Çok fazla düşünmeden Netspeed'e geçin bence. Çok memnun kalacaksınız, memnun kalmazsanız farklı bir firmaya geçiş yaparsınız ücret yok bir şey yok zaten. Kendi altyapılarında sorunu olanlar herkeste aynı sorun olacağını düşünüyor. Ping olsun performans olsun sorunsuz kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı