Millenicom'dan NetSpeed'e Geçiş

Nate River

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bugün itibariyle NetSpeed'e geçmiş bulunmaktayım. Kısaca olayları anlatayım.

Millenicom ADSL müşterisiydim ve 8 Mbps hızlı paket kullanıyordum lakin altyapım dolayısıyla en fazla 5 Mbps görüyordum. 2 ay kadar önce hat değerlerimde gözle görülür bir iyileşme oldu, ben de kalan 2 aylık taahhüt sonrasında VDSL internete geçerim diye düşünmeye başlamıştım. 20 Şubatta biten taahhütüm için Millenicom'la görüştüm ve VDSL internet istediğimi belirttim lakin kendileri altyapımın desteklemediğini söylediler ve 8 Mbps için 60 TL ödediğim paketin yeni dönemde istersem 71 lira olarak taahhütlendirileceğini söylediler. Kabul etmedim ve aklımdaki diğer ISS olan NetSpeed'e yöneldim.

14.02.2019'da NetSpeed'in sitesinden evrakları indirip imzaladım. Ek olarak müşteri hizmetlerinden doldururken destek aldım ve bana altyapımın VDSL desteklediğini,evin iç yapısına göre 50 Mbps internet verebileceklerini ilettiler. O günün akşamında saat 17.03'de MNG kargo ile evrakları yolladım.

15.02.2019 saat 13.52'de NetSpeed evrakların ellerine ulaştığına dair arayıp bilgi verdi. Hali hazırda başak bir aboneliğim olduğu için herhangi bir kurulum yapılmayacağını da ilettiler.

20.02.2019 saat 15.19'da kullanıcı adım ve şifrem SMS yoluyla iletildi. Hattım başlangıçta ADSL 16 Mbps olarak tanımlanmıştı. Müşteri hizmetlerini arayarak durumu belirttim. 5 dakikalık bir konuşma sırasında 2 kere modemdeki DSL bağlantım kapatıp açıldı ve artık VDSL kullanıcısıyım. Değerleri aşağı bırakıyorum.

Bu Millenicom ADSL kullanırkenki değerlerim. Paketim dolayısıyla 8 Mbps almaktaydım.
371176

Bu ise NetSpeed VDSL değerleri.
371177

SpeedTest değerini de şuraya bırakayım.
371178

Bende bir NetSpeed kullanıcısı olarak ; TT, Superonline, Millenicom ve TurkNet kullanmış biri olarak kesinlikle açık ara farkla bu saydığım İSS'larına göre en iyisi NetSpeed derim. Türk Telekom ve Millenicom gibi yok efendim altyapınız en fazla bunu destekliyor diyip tabiri caizse dandik interneti dayayıp 60 TL ve 100 TL arası fahiş faturalar sunarak bir sözde hizmet politikasına sahip İSS'leri kınıyorum. Keşke 1 tanesi NetSpeed gibi olsa. :)

Türknet ile Netspeed arasında kalmıştım verdiğiniz değerlere bakınca güzel bir tercih yaptığınız söyleyebilirim. İyi günlerde kullanın.

Güle güle kullanın iyi bir tercih yapmışsınız. Bu arada benim konumada yazmışsınız da size facebook üzerinden verilen değerler kaçtı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı