Millenicom'dan Turkcell Fiber'e geçtikten sonra ping arttı

Daha fazla  
Herkese iyi günler arkadaşlar, daha önce ailem ile kaldığım evde TT alt yapısıyla Millenicom kullanıyorken (40-50 MB), yani taşındığım evde Turkcell Superonline'a geçiş yapıtım (400 MB hız ölçüyorum). Testlerde ping düşüşü var gibi gözüküyorken Online oyunlarda pingim %50 artış gösterdi. Dalgalanma yok sabit ama mesela CS:GO'da eskiden 40 ping ortalama alırken şimdi 70 civarı alıyorum, daha başka Online oyunlarda da durum aynı, her ikisinde de kablolu bağlanıyorum ve interneti kullanan cihaz sayısı yeni evde daha az. Yol olarak ne izlememi önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek ki yeni evde sunucuya uzaksın ve pingin artmış. Aynı evde oturduğun halde böyle bir sorun olmamış. Ev değişik, adres değişik. Buda ping artışını normal kılar. Çok takıyorsan bu durumu: ALO SUPERONLINE
ping yüksek demek sunucuya uzaksın demek zaten o kadarını da biliyoruz da 400 mt var aramızda. Aynı ip'den daha fazla insan mı kullanıyor, router alsam sorun çözülür mü? ip adres değişikliği fayda sağlar mı? sorular bunlar aslında...

Ayni sunucuya erismek icin Superonline'in izledigi yol Millenicom'a gore daha uzun olabilir. Ayni sehirde oturduktan sonra mesafeden oturu bu kadar degisiklik olacagini sanmam.

ping yüksek demek sunucuya uzaksın demek zaten o kadarını da biliyoruz da 400 mt var aramızda. Aynı ip'den daha fazla insan mı kullanıyor, router alsam sorun çözülür mü? ip adres değişikliği fayda sağlar mı? sorular bunlar aslında...
Sağlamaz, çözülmez. Superonline yüksek ping veriyorsa tek işe yarar ihtimal modemi kapatıp açmak olur. IP değiştikten sonra ping 3-5 ms aşağı ya da yukarı oynayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı