Milletimizin lükse olan merakı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tüketime endeksli cart curt sallamışsın bir şeyler iyi güzel.
Devlet memuru olarak çalışan birinin ne yapması gerekiyor peki bunu engellemek için?
Araba mı üretsin evinde.
İnsanız tabii bir şeyler isteyeceğiz. Yurt dışında adam 1-2 haftada istediği telefonu alıp ben burada 2-3 ayda alabiliyorsam tabii ki sorgularım neden böyle diye.
Bunun lüks ile falan bir bağlantısı yok.

O maaşa 1500 TL kirada oturuyorsan yönetemiyorsun işte. Gönül ister ki hepimiz oturalım ama durum bu. Bana en düşük kira 1500 yazmayın. Evler kötü olsa da daha düşüklerini bulmak mümkün.

İzmir'de en ucuz 1000 TL hocam gel bakalim 4-5 kişilik bir aile nasıl 1+1 veya 2+1 de kalsın.

Yurt dışında adam 1 ay çalışıp üst seviye iPhone alıyor. Biz 2 ay çalışıp yemeden içmeden iPhone SE alabiliyoruz. Konu sahibi ise hemen para geçince iPhone alalım diyor. Ya kim diyor bilader nereden uyduruyorsunuz ? Boş yapılmak için açılmış bir konu.

Doğru aslında ve ekonomik sıkıntısı olanı göremiyorum 20k laptop önerisi 5K ekran kartı önerisi bilmem ne milletin hali yerinde açlıktan ölüyoruz diyorlar bir de.
O 20K laptopu 5K ekran kartını almak için aylarca çalışıyoruz. Ayrıca ülkenin büyük çoğunluğunda bırak 20K bilgisayarı doğru düzgün bilgisayar bile yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı