Kodlama merakı

Behzat Amir

Centipat
Arkadaşlar konuya uzak değilim bir süre Python ile çalıştım. Ama anladığım bir şey var, bu sitedeki arkadaşlarımızın kodlamaya falan olan bu yüksek merakının sebebi nedir? Neden bu kadar öğrenmek istiyorlar? Sadece merak ettim yanlış anlamayın.

10 parmak kullanan hacker filmlerindeki oyuncuların etkisi büyük. Ergenler popülizminin oyunlarına yönelmeye çok meraklı zaten, ne görseler peşinden koşuyorlar. Hevesleri geçince bir köşeye atıyorlar.

Bir konuya odaklanmayıp her şeyi öğrenmeye çalıştıkları için patlıyorlar ve günün sonunda hiçbir konuda yeterince uzman olamıyorlar.

Çevremdeki kişilerin bir çoğu bir grubun az kodlama ile bir uygulama ve bir oyun yapmasından sonrası elde ettiği geliri duyunca bu işe girişmeye çalıştı.
Ama yapamayınca en ufak hatada bıraktılar.

Yani birçok kişi oturduğum yerden uygulama veya bir şey yapıp kolay para kazanayım derdinde.

Ben 14 yaşındayım ve öğrenmek istiyorum. Çünkü gelecekteki mesleğimin bu olmasını istiyorum. Bir kenara bırakmayacağım da. Hacker filminde de görmedim. Sadece öğrenmek ve gelecekti mesleğim için öğrenmeye meraklıyım. Şimdiden algoritmayı az az biliyorum. Linux'u öğrenmeye çalışıyorum çünkü onun üzerinde kodlama yapmak istiyorum. Linux kullananlar için yararlı uygulamalar yapmak istiyorum çünkü Linux daha iyi bir yere gelsin diye. Herkes işletim sistemini kutu gibi düşünüyor o kutunun için de sadece bir Windows var. Bazı bir kesim de oyunlar desteklediği için Windows kullanıyor. Onlar için de belki Linux destekli oyunlar yapabilirim. Oyun yapmak kolay bir şey değil biliyorum. Şimdi konuyla ne alakası var Windows'un var diyeceksiniz? Yapmak istediğimi söyledim.
Linux ,Windows ,macOS uyumlu uygulamalar yapacağım ama en çok Linux'a daha fazla uygulama yapacağım. Şu anlık hayaller büyük ama yapmaya çalışacağım.

Son düzenleme:
Yazılanları okudum. Teşekkürler linçlememişsiniz. Gerçekten ülkemizde küçük yaş grubundaki kardeşlerimiz ne popülerse ona gidiyor. Kodlamayı öğrenip Gta 5 yapacağız sanıyorlar. Yok öyle bir şey arkadaşlar açın gözünüzü. 1 sene phytonla ilgilendim. Öyle basit değil. Kendinize uygun alanlar bulun.

Geri
Yukarı