Milletvekilli olmam için engel var mı?

zagros27

Femtopat
Millet vekilin her şartina uygunum ama okula gitmiyorum lise diplomam var alınır mıyim demek istediğim ornek: Milli eğitim bakani sağlik bakani.
Onlar gibi üniversite okumadan olabilir miyim?

18 yaşını bitirmişsen milletvekili seçimine katılma hakkına sahipsin, 30 yaşından sonra ise milletvekili seçilme yetkisine sahipsin. Yanlış bilmiyorsam da adli sicil kaydın varsa milletvekili olamazsın.

Millet vekilin her şartina uygunum ama okula gitmiyorum lise diplomam var alınır mıyim demek istediğim ornek: Milli eğitim bakani sağlik bakani.
İşte tam bu yüzden herkese Vatandaşlık dersi verilmeli liselerde. Milletvekili şartları diye aratırsanız rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi sizi partiler seçecek mi? Tanınıyor musunuz? Çevreniz ne kadar değerli ve geniş? Bulunduğunuz bölgede ne kadar oy alabilirsiniz? Partiler için de bu önemli.

Torpilin varsa; evet, olabilirsin. Ama diğer ülkeler de böyle bir şey mümkün değil. Hatta eğer yönetim değişirse sıkı kurallarla yeni yönetimin bu olaya bir el atacağını düşünüyorum. Sana tavsiyem Ampul beyimizin yalakalığını yapmak. Öyle bir yerlere varırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı