Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Okulları açmakta çok kararlıyız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla Anadolu Medeniyetleri Müzesinde düzenlenen "Telafide Ben de Varım" etkinliğinin ardından basın mensuplarının yüz yüze eğitime ilişkin sorularını yanıtladı.

milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-okullari-acmakta-cok-kararliyiz-903707-5.jpg

Covid-19 vaka sayılarındaki artışın yüz yüze eğitime başlama tarihini nasıl etkileyeceğine yönelik soru üzerine Selçuk, okullardaki temizlik ve diğer hazırlıkların son hızla yürütüldüğünü belirtti. Selçuk, yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirmek amacıyla dün 81 ilden Milli Eğitim müdürleriyle toplantı yapıldığına işaret ederek şunları kaydetti:

"Okulların 6 Eylül'de açılması bizim için son derece önemli. Çocuklarımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin sabrı konusunda gerçekten müteşekkiriz. Okulları açmak noktasında tüm toplumumuzun katkısını bekliyoruz. Biz hazırız ve toplumun sağduyusunun, desteğinin bu konuda hayati bir önem taşıdığının tekrar tekrar vurgusunu yapmak istiyorum. Okulları açmak noktasında çok kararlıyız."

Kaynak: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: ‘Okulları açmakta çok kararlıyız’

Size bazı şeyleri anlatmak zor sanırım ama fikrinize saygı duyuyorum yaptırıp yaptırmamak aşının iyi olduğunu düşünmek size kalmış bir şey ama ben gene de sizi bilgilendiriyim aşılar kurtalmıyor tam tersi öldürüyor bazı aşılar sizi şansa öldürmemiş olabilir ama diğer insanları öldürüyor size birkaç haber bırakıyorum; Çin’in geliştirdiği corona virüsü aşısında korkulan oldu: Yan etkileri yüzünden askıya alındı Dr. Aktaş, "Aşı Sonrası Kalp Krizi Geçirenler…" Pfizer-BioNTech İngiltere'de AstraZeneca aşısı olan 168 kişide kan pıhtılaşması görüldü Pfizer/BioNTech aşısı kalp kası iltihaplanması yaptı
Dostum aynı linki kaç kere daha atacaksın?

Hem aşınızı olmuyorsunuz hem de kapatılsın, açılmasın diyorsunuz. Çözüm var çözümü uygulayan yok. Aşı gelmeden önce eleştiriyordunuz şimdi aşı içinde yüzüyoruz, bu sefer de aşı olmuyorsunuz, aşıyı eleştiriyorsunuz.

Dünyada 2 milyar 880 milyon doz aşı yapılmış, sorun gercekten asıda olabilir mi? Keşke herkesin kabul ettiği bir çözümü olsa da hemen uygulasak ama yok ağabey işte.

Geri
Yukarı