Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yeni döneme eylül ayında başlayacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yeni eğitim dönemine ilişkin açıklamada bulundu. Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin, "Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme Eylül ayında başlayacağız inşallah" dedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hem ilköğretim, hem ortaöğretim, hem de üniversitelerin açılacağını düşünmüyorum. Şu anda Delta varyasyonu yayılmaya başlarken, Apple bile yüz yüze çalışmayı 1 ay erteledi. Zaten dün vakalar 11K'nın üstüne çıktı yine. Ya da Eylül'de açıp sonra kapatacaklar.

Okulların kesinlikle açılması gerekiyor. Hele ki köylerde yaşayan çocuklar için okulların açılması hayati bir öneme sahip, çocukların eğitim hayatları başlamadan bitiyor neredeyse. Bu arada Almanya'da 12 ile 15 yaş gençlere de aşı sunulmaya başlanmış, bilimsel araştırmalar nasıl ilerliyor bilmiyorum ama okullar açılacak ise aşıların yaş kısıtlaması inmesi gerekiyor.

Evet yine başa döndük vakalar artıyor bu yüzden aç kapa yapacaklar eminim. Herkese geçmiş olsun.
Ziya: Okulları kapaçıyoruz.
Hem ilköğretim, hem ortaöğretim, hem de üniversitelerin açılacağını düşünmüyorum. Şu anda Delta varyasyonu yayılmaya başlarken, Apple bile yüz yüze çalışmayı 1 ay erteledi. Zaten dün vakalar 11K'nın üstüne çıktı yine. Ya da eylül'de açıp sonra kapatacaklar.

Aynen öyle.

Geri
Yukarı