Milli Eğitim Bakanına ne demek isterseniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet arkadaşlar herkesin farklı soruları ve söyleyecekleri olduğunu düşünüyorum ve açıkçası düşüncelerinizi merak ediyorum ben:

Herkesin yeteneği farklıdır. Kimi futbol sever kimi yazılım kimisi voleybol kimisi yüzme ama siz hepsinin farklı alanlarda olan başarısını yok sayıp herkesi dayatılan eğitim sistemine göre yargılıyorsunuz. Einstein'in de dediği gibi siz bir balığı ağaca çıkma yeteneğine göre yargılarsanız o balık hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir derdim şahsen.

Derdim peki ya siz?
Söylersem...Silivri soğuktur boşver.:)

Ayrıca Teog'da her lisenin bir derecesi vardı da sınav o kadar basitti ki hele matematik hiçbir eleyiciliği yoktu basiti herkes yapar. LGS'nin amacı zaten iyileri ayırt edip nitelikli sitelere yerleştirmek.

Hocam peki orta ve üst kesim taş mı yesin? Niye bizi yakıyor bu devlet. Niye ben sigara içen, beyaz kullanan insanlarla aynı sınıfta okumaya çalışmak için zorlanıyorum. Benim suçum ne? Ben nitekli liseye giden de tanıyorum. Çocuk psikolojik sorunlu evden hiç çıkmadan hayatını derse adamış biri. İlla böyle mi olmamamız lazım?

Hocam peki orta ve üst kesim taş mı yesin? Niye bizi yakıyor bu devlet. Niye ben sigara içen, beyaz kullanan insanlarla aynı sınıfta okumaya çalışmak için zorlanıyorum. Benim suçum ne? Ben nitekli liseye giden de tanıyorum. Çocuk psikolojik sorunlu evden hiç çıkmadan hayatını derse adamış biri. İlla böyle mi olmamamız lazım?
Geri kalan hayatını mükemmel geçirmek istiyorsan evet!

Neden bizi yüz yüze eğitime tam başlamadan sınav yapmak istediğini sorardım heralde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evden dışarı çıkmayıp sırf ders çalıştıysa o onun sorunu. Ben her sene -4 yıldır- hep ders çalıştım.
Ha çalıştım derken sosyal hayatım yok anlamayın günde 1 saat en fazla. Şimdi de aynı şekilde günde 200 soru çözsem bile dışarı da çıkıyorum, arkadaşlarımla spor da yapıyorum, kodlama da öğreniyorum. Ve bence esas LGS üst kesim için daha iyi.

"Hiçbir şey" demeyerek ona en büyük cevabı veriyorum.

Geri kalan hayatını mükemmel geçirmek istiyorsan evet!

İşte hocam bende bundan bahsediyorum böyle bir sistem var zorunluluk sistemi yeteneğiniz farklı konuda değil dayatılan sistemde olmalı. Hayattan belirli bir süre dayattıkları şeyde yetenek kazanmaya çalışıyorsun siber güvenlik, yazılım alanlarında vs. açık var neden diye kendilerine sormaları lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı