Milli Eğitim ve Okul Kararı

Ben ilçe M.E.M. Strateji Geliştirme şubesinde çalışıyorum o kadar acele acele edilen emek boşa gitti... İlçedeki öğrencilerin büyük çoğunluğu köylerde ve ne akıllı telefonları ne de internet erişimleri var. 28 Okulun 3 tanesinde bilgisayar sınıfı var toplam çalışan bilgisayar sayısı 55 hal böyle iken uzaktan eğitim nasıl olacaksa...
Babam köy okulu öğretmeni ve öğrencilerinin çoğunun internete erişimi yok belki de televizyondan bile erişimleri yok, aşırı saçma işte bu olay.

Ben de arada mesaj yazan arkadaşlarla aynı girdapın içindeyim. 11. sınıfa geçtim ve 2. dönem gram bir şey anlamadım. Online eğitim hikâye zaten. Şu an sadece öteleme yapıyorlar. Şu an Antalya'da kaç yüz bin Rus var ama onlara daha bir tane bile test yapmıyorlar ama okula karışıyorlar. Bütün eğlence mekanları açıkken bu kararı almaları elektrik su doğalgaz olarak geri dönüş olacak. Yaptıkları tek şey insanların hayalleriyle oynamak. Ben normalde bu yıl hem TYT hem de AYT'yi bitirmek istiyordum ama Online eğitim ile hiçbir şey bitirilmez. Ya 24 inç ekrandan ne matematiği öğrenilir arkadaş? EBA TV diyor bakan ama izleyen olduğunu bile düşünmüyorum.

Şu anda en kritiği bence üniversiteler. Eğer üniversiteler açılırsa vaka sayıları da artacak. Her gün öğrencileri test etmeleri gerekecek. MSKÜ'nün ana kampüsünde en az 25000 öğrenci var. 25000 öğrenciyi her gün test etmeyi başardın, ne kadar sürecek? Test sonuçları nasıl çıkacak? Maske takmayanları nasıl uyaracaksın? Bu sene de ölü sene arkadaşlar.

Şu anda en kritiği bence üniversiteler. Eğer üniversiteler açılırsa vaka sayıları da artacak. Her gün öğrencileri test etmeleri gerekecek. MSKÜ'nün ana kampüsünde en az 25000 öğrenci var. 25000 öğrenciyi her gün test etmeyi başardın, ne kadar sürecek? Test sonuçları nasıl çıkacak? Maske takmayanları nasıl uyaracaksın? Bu sene de ölü sene arkadaşlar.
Dostum zaten onlara MEB bakmıyor, YÖK bakıyor.

Evet, slayttan yazı okumak nedir ya? Kardeşim TV'den bakıyordu, matematikte kalem dahi kullanılmıyordu başlarda. Çok yararsız görünüyordu.
Hocam slaytı bırakın bir bakıyorum adamda sakal yok bir bakıyorum top sakallı hadi tek parça olsa neyse derim, 1 hafta arayla çekmişler, bir daha olsun ben takip etmeyeceğim.

Dostum zaten onlara MEB bakmıyor, YÖK bakıyor.
Orası doğru zaten, ama vaka artışı olarak söyledim. Üniversitelere giden öğrenci sayısı 7 milyondan fazla. Test yapılacak alet, eleman, test sonuçlarının ulaştırılması. Bunlar için ciddi altyapı gerekiyor.

Orası doğru zaten, ama vaka artışı olarak söyledim. Üniversitelere giden öğrenci sayısı 7 milyondan fazla. Test yapılacak alet, eleman, test sonuçlarının ulaştırılması. Bunlar için ciddi altyapı gerekiyor.
O konuda sana katılıyorum. Bizim arkadaşlarla yakındığımız olay sınava hazırlanacak sınıflar. 11. sınıf öğrenciler için çok önemli bir yıl, hem TYT hem de AYT tekrarı yapılacak yıl olduğu için çok ehemmiyet arz ediyor. Biz de isteriz okula gitmemek ama yüzyüze şart maalesef. Düşünsene 12 yıllık eğitim hayatına bu 2 yıla bağlı ve ona göre yatırımlar yapıyorsun.

Geri
Yukarı