Milli Eğitim Bakanlığı'nın hala deprem olan illerdeki okulları açmak istemesi

hebeleteste12

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle;
Depremde anne babası vefat eden küçük çocuklar,
Depremde vefat eden öğretmenler,
O soğukta hasta olup hala ölümle can çekişen (bende öyleydim iyileştim gibi), geceleri uyuyamıyan, psikoloji bozulup aklı giden öğrenciler,
Depremde tuğlası kalmayan okullar,
Şehirde evi yıkılan ailelerin (ben de dahil) köye yerleşip okul olmayan yerde neyin eğitimini göreceğiz? Bunları düşünmeyen Milli Eğitim Bakanlığı neyi amaçlıyor?

Öncelikle;
O soğukta hasta olup hala ölümle can çekişen (bende öyleydim iyileştim gibi), geceleri uyuyamıyan, psikoloji bozulup aklı giden öğrenciler,
Şehirde evi yıkılan ailelerin (ben de dahil) köye yerleşip okul olmayan yerde neyin eğitimini göreceğiz? Bunları düşünmeyen Milli Eğitim Bakanlığı neyi amaçlıyor?
Düşünemiyorlar...

Durumlar çok karışık ya. Ben üniversiteler için konuşuyorum. Bazı üniversiteler kendi inisiyatifiyle okulları açma kararı alıyor ama bu sefer öğrenciler istemiyor (Yaşar Üniversitesi). Ama çoğunluk olarak da üniversitelerin açılması ve online eğitime geçilmemesi isteniyor. İlk- ortaokul ve liseler içinse okulun açılacağını söylüyorlar. Deprem bölgesindekiler için ise devam zorunluluğu olmadığını söylediler diye biliyorum. Ama sınav öğrencileri ne yapacak nasıl çalışacak bilmiyorum. Bir de şöyle bir şey okudum. Öğrencilerin nakil işlerini gerçekleştirdik gibi. Ama hiçbir şey eskisi gibi olmaz bu kişiler için. Biraz karışık anlattım ama benim de kafam karışık.

Deprem her ne kadar büyük bir olay da olsa eğitime ara vermek de büyük bir olay. Korona yüzünden zaten adam akıllı okula gidilmedi, eğitim gerçekten çok kötü.

Gitme zorunluluğu yok. İsteyen farklı illerdeki okullara gidecek. İstemeyen gitmeyecek. Ayrıca okulların açılması 1 Mart'a kadar ertelendi.

Devlet farklı illerde kalacak ev ve psikoloji verirse tabi.

Öncelikle;
Şehirde evi yıkılan ailelerin (ben de dahil) köye yerleşip okul olmayan yerde neyin eğitimini göreceğiz? Bunları düşünmeyen milli eğitim bakanlığı neyi amaçlıyor?

"Deprem bölgesinde 1 Mart'ta eğitim başlayacak demedik"
Kabine toplantısı'nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MEB bağlı tüm okullarda ikinci dönemde devam şartı aramayacaktır. Diğer illerde eğitim 20 şubat'ta başlayacaktır. Deprem bölgesinde 95 okulun yıkık ve hasarlı olması 1 Mart itibarıyla isteyen öğrencilerimize Elazığ dahil 11 ilde başlama imkanı veriyor." dedi.

"Türkiye'yi normalleştirmemiz için eğitimi normalleştirmemiz lazım. (patladım burada) ana itici güç eğitim. (deprem olmadan önce okula gidiyordukda ne oldu) 71 ildeki eğitimi 20 şubat'ta başlatacağımızı açıklamıştık.

Deprem bölgesinde 1 Mart'ta eğitim başlayacak demedik. 1 Mart'a kadar bu 10 ilde eğitim öğretime ara veriyoruz. Duruma bakılacak. 1 Mart tarihini öteleyebiliriz de. (ilk konuştuğunda daha da uzatilmiyacak demişti)

Parzantez içine aldıklarım kendi yazdıklarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı