Milli eğitimin amacı ne?

• Konuyu başlatan 166770
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 101
  • Görüntüleme 5B
İnsanların açtığı konuya gelip üslubunu düzelt diyemezsiniz.
Sizin gibiler her şeyi basitleştirdiği için bugün bu haldeyiz.
Siz gençleri düşündüğünü mü zannediyorsunuz ?
Gençleri,geleceği düşünen insan bòyle yapmaz
Boş ver hocam. Uğraşmaya değmez. Zaten düzenledim.

Otobüsler de sınır yok mu ? Burada ayakta kimse kalmıyordu yasaktan dolayı.
Maalesef otobüslerde sınırın "S" harfi yok. Tıklım tıklım. 2 kat maske takıyorum ve vücudumu hiç bir yere dokundurmamaya çalışıyorum. Sol elim ile bir yere tutunuyorum ve sadece sol elimi kullanıyorum bir yere dokunmak, düğmeye basmak için vs. Otobüsten iner inmez sağ elim ile dezenfektanı alıp sol elimi dezenfektana boğuyorum. Umarım etkisi oluyordur çünkü maskesini bile düzgün takamayan insanları görünce her şey boşa gidiyormuş gibi hissediyorum.
Bizim okul da. Ateş ölçme, sınıfları yarı yapma gibi tedbirler var idi. Ama işin geri kalan kısmı sıkıntı.
Bizde ateş ölçme yok. Ama sınıf sayısı olarak çok az kişiyiz. Zamanında sınırsız HES kodu aldılar bizden muhtemelen kontrol ediliyordur.

Düzenlemeyin hocam bugün fikrinizi açık bi şekilde beyan edemezseniz yarın öbür gün böyleleri ezmeye devam eder
İyi çalışmalar bu arada.

Ben ezmiyorum, yakınması da gayet normal. Fakat okullarda öğrendiğimiz ilk şey saygıdır. Kendisinden büyüğüne hatta bir bakana Bu ne yaşıyor? demek ayıptır. Fikrine bir şey demedim zaten, yaptığı üsluba dikkat çektim.

Ziya Selçuk;Aşı mı bulundu?
+Bulundu.
-Aç aç aç geliyorum hadi bakalım bitirelim aşı bulundu diye Türkiye'yi.

Bizim dil sınavlarımız vardı sadece o da bugün bitti. Ona rağmen kendimi aşırı yorgun hissediyorum. Çoğu öğrencinin sınavları haftaya bitecek, millet bu sınav yorgunluğunun üstüne ikincileri (ve tabi ki daha zor olacak.) nasıl yetiştirecek hiç anlamış değilim.

Birincisi, üslubunu düzelt. Bir bakana "Bu ne yaşıyor?" gibi şeyler uygun değil. İkincisi, hala öneminizi anlamadınız fakat "kağıt parçası" olarak gördüğünüz sınavlar öğrenciler için önemli. Milletçe gelecek konusunda 1 yıl kaybettik. Daha dün uzaktan eğitimden bir şey anlamıyorum diyen siz değil miydiniz? Üçüncüsü, Milli Eğitim Bakanı genele göre konuşuyor "Aaa, MR.White'nin okulunda tedbir yokmuş o zaman hiçbir okulda tedbir yok." diyeceğini mi sandın? Dördüncüsü, sizin düşündüklerinizi bakan da düşünüyor. Bakana akıl vermek yerine tedbirini al ve sınavına çalış. Selametle. 🙋‍♂️
1) İnsanın canı, bi' kağıt parçası kadar değersiz değil.

2) Arkadaş doğru söylüyor, okullarda tedbir falan alınmıyor, sen alsan bile nafile.

3) Ülkeler bile sınavı iptal etti, neden mi? Sağlık daha önemli olduğu için.

4) Ziya Selçuk, bunları düşündüğünü sanmıyorum, zira CNN çıktığında yalan söylüyordu.
Sence bunlar düşündü mü?

Nafile....

1) İnsanın canı, bi' kağıt parçası kadar değersiz değil.

2) Arkadaş doğru söylüyor, okullarda tedbir falan alınmıyor, sen alsan bile nafile.

3) Ülkeler bile sınavı iptal etti, neden mi? Sağlık daha önemli olduğu için.

4) Ziya Selçuk, bunları düşündüğünü sanmıyorum, zira CNN çıktığında yalan söylüyordu.
Sence bunlar düşündü mü?

Nafile....

Sadece 2. maddesine katılıyorum hocam. Okulların tedbir almaması sorunu Milli Eğitimin mi okul idaresinin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı