Milli Muharip Uçak'ın (MMU) motoru çalıştırıldı

Kızılelma uçtuğunda, sözde Selçuk Bayraktar'ın damatlığı kisvesin kullanıp "Ama şirket kayrılıyor" diye nidalar atıyordu insanlar. Açıkçası o insanların gerçek görüşü bu işte:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yazık ki bu forum da teknolojinin T'sinden anlamayan, Milli Teknoloji'nin önemini kvrayamamış insanlarla dolu... Gördüğünüz gibi, bu kitlenin derdi Türkiye'nin Milli Teknoloji üretmesi.

Bayraktar İHA'lar özellikle terör ve istihbarat operasyonlarının, dışa bağımsız bir şekilde yapılması için çok çok büyük bir adımdı. Ancak MMU başka bir şey. MMU'yu başka herhangi bir proje ile kıyaslayamayız. Düşünün, geleceğe yönelik proje olan Kızılelma dahî MMU'nun yerine konamaz.

Bu projeler, bilinçli insanlar savundukça ayakta durur.

Ne varmış çalışanlarda? Baret var, iş kıyafeti, ayakkabı var, eldiven var. Yelek olmasına gerek yokken var. Ee ne eksik burada?

Lockheed Martin üretim hattı:

Şortla ve spor ayakkabıyla çalışan var. Tweet'i aran trolün hiçbir yüksek mühendislik ürününün üretim yapıldığı alanda 1 dakika bile bulunmadığıma adım kadar eminim :D

Screenshot_5.png

Çok güzel projeler ortaya çıkıyor, iyi gelişmeler katediyoruz ama keşke şu Altay projesi yaş olmasaydı.
Tank Envanterimiz berbat denilebilecek seviyede. Hava Envanterimizin yine gideri var ama Tanklar...

Ya Tank Modernizelerini hızlandırmamız gerekiyor ya da Altay Projesini hayata geçirip Envanteri Yerli Tankımız olan Altay ile yenilememiz gerekiyor.

Geri
Yukarı