Milli Jet MMU'nun prototipinde kullanılacak ilk parça üretildi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayırlı olsun. Eklemeli imalat ile üretilmiş bir parçaya benziyor. Geçtiğimiz aylarda da TEI, eklemeli imalat ile üretilmiş T700-TEI-701D midframe'i tanıtmıştı. Bu üretim teknikleri, bu derece kompleks projeler için hayati öneme sahip.

Roll-Out yaptığı günleri görmek dileğiyle. :)

@SideWinder Bey sizce ne zaman yapımı biter?

Yapımı kısa sürecektir. Yani gövdenin tamamlanması. Ancak sonrasında elektronik entegrasyonu ve motor entegrasyonu, asıl zaman alacak kısım.

Uçak üretmek çok aşamalı bir süreç. Gövdenin üretilmesi, roll-out, ilk motor çalıştırma, ilk uçuş, ilk mühimmat ateşleme. Bu süreçlerin 2030'a kadar tamamlanacağını umuyorum.

@SideWinder elinize sağlık.
Bir adet Altay eleştirinizi de bekleriz.

Eleştirilecek bir şey yok. Zaten G.Kore ile motor tedariği anlaşması imzalandı. Sorunlar çözülecektir umarım.

Teknolojide dışa bağımlılığı sıfırlamadıkça her projen tehlikede demektir. Dolayısıyla eleştiriye değil çözüme ihtiyacımız var, çözüm de yerli üretimi arttırmak.

Kaskı aldık sırada motor var.

Başka birçok parçanın da eş zamanlı üretildiğini düşünüyorum. TUSAŞ ve TEI senelerce üretim ve imalat teknolojilerine yatırım yaptı. Gövde üretiminin bir sorun ile karşılaşılmazsa çok hızlı gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı