Çözüldü Minecraft 1.16.5 OptiFine sürümünde lag oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cann3

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün OptiFine HD U G8 kurdum ama bazı hatalar oldu, örneğin sunucuda aşırı lag yapıyor ve gece yatağa girince asla uyanmıyor. Sadece öyle duruyor, sunucuda sadece ben varım.

Çözüm
Aternos.

Eminim. Release olarak açtığımda düzeliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videodan sodiumkurabilirsin.

Benim için FPS arttırması önemli hangisini kullanayim?

Sodium.

Sodium.

Hatta sodium daha iyi deniliyor dene bir istersen.
Hocam onun yerine Fabric alternatiflerini deneyebilirsiniz istiyorsanız. Link atmam serbest mi bilmiyorum ama internete fabric optifine alternatives yazarak istediğiniz özelliği barındıran modları bulabilirsiniz.

Aternos.

Eminim. Release olarak açtığımda düzeliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videodan sodiumkurabilirsin.

Sodium.

Sodium.

Hatta sodium daha iyi deniliyor dene bir istersen.

Çözüm
Hocam sodium kurabilirsiniz o zaman. Dinamik ışıklandırma için modlarıda mevcut.
1674411081408.png

Listede ki modları kullanıyorum. Vanilla serverlarla uyumlu. Appleskin, durabilityviewer, lambdynamiclights,jei harici hepsi opitimizasyon modları. (Kendiniz de yüklerken kontrol edebilirsiniz ama keyfi kurduğum modlar çokta FPS etkilemiyorlar, oynanış deneyimini iyileştirme odaklı.) Kendi orjinal sitelerinden indirirseniz hiç bir sorun olmaz, Fabric Forge gibi bir mod yükleyicisi. Üstteki arkadaşta rehberini anlatmış, onun gibi bu modları kurmanız yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı