Minecraft 255 blok sınırını kaldırmak

SinekTV

Hectopat
Arkadaşlar, büyük bir projem var ve Minecraft bunu blok sınırı ile engelliyor maalesef. Bu blok sınırını (255) kaldırmam mümkün müdür?
Başka konulara baktım; server-prop... Bir şeyler deniyordu, o dosyadan değiştirilebiliyor tarzı şeyler okudum fakat dosyayı bulamadım. Mümkünse dosyanın yerini veya sorunu nasıl çözebileceğim hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Muhtemelen farklı modda açmışsındır sunucuyu. Vanilla sürümü var bende. Bukkit falansa işler değişebilir. Orijinal sürüm yeterli değil mi senin için?
World Edit kurmam gerekiyor. Evet sunucu Bukkit. Vanilla ile deneyeceğim. Vanilla'ya da World Edit kurulabiliyordur umarım. Kurulmuyorsa yapacak bir şey yok, yardımlarınız için teşekkürler.

Vanilla'ya WE kurulmaz Bukkit lazım ona maalesef. Bence kendi bilgisayarında sunucu dosyalarıyla bir sunucu kur. Dosyalara tam erişimin olur. Yalnızca sen gireceğin için de gecikme olmaz. Biraz kaynak kullanımın artar tabi.

Bence kendi bilgisayarında sunucu dosyalarıyla bir sunucu kur. Dosyalara tam erişimin olur.
Daha önce hiç kurmadım. Biraz araştırma yapıp kurmayı deneyeceğim. Pek zor olduğunu düşünmüyorum, tekrardan yardım için teşekkürler.
Vanilla'ya WE kurulmaz Bukkit lazım ona maalesef. Bence kendi bilgisayarında sunucu dosyalarıyla bir sunucu kur. Dosyalara tam erişimin olur. Yalnızca sen gireceğin için de gecikme olmaz. Biraz kaynak kullanımın artar tabi.
Hocam bu arada son kez şunu da sormak istiyorum; "Bence kendi bilgisayarında sunucu dosyalarıyla bir sunucu kur." bunu nasıl yapabileceğim konusunda önerebileceğiniz bir kaynak var mıdır acaba?

Son düzenleme:
Sürüm önemli değilse şu mağara güncellemesi snapshot'ları (1.17 ya da 1.18 olacaktı hatırlamıyorum) sürümüne göre fazladan alan veriyordu ama kaç blok hatırlamıyorum.

Sürüm önemli değilse şu mağara güncellemesi snapshot'ları (1.17 ya da 1.18 olacaktı hatırlamıyorum) sürümüne göre fazladan alan veriyordu ama kaç blok hatırlamıyorum.
Evet bilgim var. 1.17.1 (son sürüm) sürümünü kullanıyorum. 1.18'in snapshot'u çıktı aslında; bir de ona bakayım orada durum nasılmış.
Blok sınırını 1.18'de 320'ye çıkarmışlar arkadaşlar. Buna şükür. 😀

Geri
Yukarı