Minecraft açılış ekranında kasa fan sesi artıyor

Alperen0077

Femtopat
Daha fazla  
Minecraft 1.19.3 son sürümü açarken Mojang ekranında kasadan gelen fan sesi artıyor. CPU sıcaklığıma baktıgımda 65 70 dereceleri görüyor. Lakin aradan 1 dk geçtikten sonra tekrar 35 40 derecelere düşüyor ve ses duruyor, normale dönüyor. Yani bunun sebebi nedir?

Minecraft 1.19.3 son sürümü açarken Mojang ekranında kasadan gelen fan sesi artıyor. CPU sıcaklığıma baktıgımda 65 70 dereceleri görüyor. Lakin aradan 1 dk geçtikten sonra tekrar 35 40 derecelere düşüyor ve ses duruyor, normale dönüyor. Yani bunun sebebi nedir?
Bende de aynısı mevcut. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum oyunla alakalı bir durum büyük ihtimalle zaten sonradan sıcaklık düştüğü için bir sorun yok demek sıcaklık aynı 70 derece kalsaydı sorun.

Oyunu açmak için işlemci daha fazla güç harcıyor. Daha fazla güç harcadığı için daha çok ısınıyor. Sıcaklık düşsün diye de fanların hızı artıyor. Oyun açılınca da normale dönüyordur. Tahminimce sebebi budur. Ben laptop kullanıyorum ve bu bende de olan bir şey.

Oyun ilk açılırken bir 5 dakika kadar dosyaları yüklüyor dostum sorun yok yani normaldir. 5 Dakika sonra fpsn de artıyor kendiliğinden.

Oyun ilk açılırken bir 5 dakika kadar dosyaları yüklüyor dostum sorun yok yani normaldir. 5 Dakika sonra fpsn de artıyor kendiliğinden.
Evet bunun da aynısı yaşanıyor bende. Oyunun ilk 2-3 dakikasında 200 FPS sonradan 500 ü falan görüyorum. Değişik oyun hiçbir oyunda böyle bir şeye rastlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı