Çözüldü Minecraft bloklar yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

xTh3Akin

Centipat
Daha fazla  
RAM
Goodram 3200 mhz 8x2 = 16 gb ram
Ekran kartı
MSİ Geforce GTX 1650 Ventus XS OCV1 Edition
Anakart
H610M-E PRO
İşlemci
intel i3 12100f
Merhaba, biz arkadaşımla Minecraft oynuyorduk. Normal bir şekilde oynarken bir anda bloklar gitti. Ben macaw's bridges ile köprü yapıyordum ve bir anda sadece bazı bloklar gitti. Tam da çok sarmıştı oyun ve bir anda bu oldu. (sunucudan kaynaklı değil, o zaman arkadaşımdada aynısı olurdu.) (yine de hostingin markasını söyleyeyim belki kronik falandır: Exaroton) video linki; is.gd/ftXQQR

1690976604729.png

Videosu açılmayanlar için

Son düzenleme:
Çözüm
Yeni sürümlerde bu tarz sorunlar oluyor ama 1 2 saniye sürmeden geçiyor. F3+t falan denediniz mi?

Denedim kral, hala aynı. Mesela kendi sşngleplayer saveme geçince olmuyor ama bu sunucuda oluyor. Diğer sunuculardada olmuyor. RAM falan yükseltsem düzelir mi ki acaba

Ayrıca shaderi kapayınca da düzeliyor ama 1 sn sonra atıp bu hatayı veriyor.

Arkadaşlar uzun süre sonra çözümü buldum.

1. çözüm: "Minecraft built-in texture pack" indirmek ve shaderleri kapatmak

İşe yaramaz ise.

2. çözüm: Win+CTRL+Shift+b tuşlarına aynı anda basmak.

Yine işe yaramaz ise.

3. çözüm: Minecraft'ın dosyalarını (belgeler ya da diğer sistemin içine gizlenmiş dosyalar dahil) kökten yok edip tekrar kurmak (kesin çözüm muhtemelen bu olacaktır.
Yeni sürümlerde bu tarz sorunlar oluyor ama 1 2 saniye sürmeden geçiyor. F3+t falan denediniz mi?

Denedim kral, hala aynı. Mesela kendi sşngleplayer saveme geçince olmuyor ama bu sunucuda oluyor. Diğer sunuculardada olmuyor. RAM falan yükseltsem düzelir mi ki acaba

Ayrıca shaderi kapayınca da düzeliyor ama 1 sn sonra atıp bu hatayı veriyor.

Arkadaşlar uzun süre sonra çözümü buldum.

1. çözüm: "Minecraft built-in texture pack" indirmek ve shaderleri kapatmak

İşe yaramaz ise.

2. çözüm: Win+CTRL+Shift+b tuşlarına aynı anda basmak.

Yine işe yaramaz ise.

3. çözüm: Minecraft'ın dosyalarını (belgeler ya da diğer sistemin içine gizlenmiş dosyalar dahil) kökten yok edip tekrar kurmak (kesin çözüm muhtemelen bu olacaktır.

Dosya Ekleri

• 1690977099880.png
    1690977099880.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı