Minecraft bu ortamda köylüler çiftleşir mi?

bekolacim

Centipat
Daha fazla  
Ben bir yer yaptım oraya bütün köylüleri doldurdum üstlerine ve yanlarına 2 blok mesafe bırakarak 3 yatak koydum ortadaki yatağı sahipsiz bıraktım dışarıya açılmasada kapı koydum ama ekmek üstlerine attığımda sadece alıyorlar 25 tane falan attım ama kalp falan çıkmadı bir de ekmek attığımda yandaki köylülerde kalkıp ekmeği almaya gidiyor asıl sorum bu ortamda çiftleşme olur mu?

Dosya Ekleri

• 2023-06-10_19.04.35.png
    2023-06-10_19.04.35.png
    1 MB · Görüntüleme: 50
  • 2023-06-10_19.04.41.png
    2023-06-10_19.04.41.png
    875,5 KB · Görüntüleme: 37
  • 2023-06-10_19.04.28.png
    2023-06-10_19.04.28.png
    632,2 KB · Görüntüleme: 39
Ben bir yer yaptım oraya bütün köylüleri doldurdum üstlerine ve yanlarına 2 blok mesafe bırakarak 3 yatak koydum ortadaki yatağı sahipsiz bıraktım dışarıya açılmasada kapı koydum ama ekmek üstlerine attığımda sadece alıyorlar 25 tane falan attım ama kalp falan çıkmadı bir de ekmek attığımda yandaki köylülerde kalkıp ekmeği almaya gidiyor asıl sorum bu ortamda çiftleşme olur mu?

Ekmek atarsanız çiftleşir.

Bi tarla yapın kendi kendilerine ekmek yapsınlar otomata bağlayacaksanız. Yavrularıda bir sistemle uzaklaştırırsınız. Böylece sürekli yatak koymanız da gerekmez.

Ekmek atarsanız çiftleşir.
Hocam aralara duvar çekerseniz belki olur bu ortamda birbirlerinden çekinebilirler.
Bütün yatakları yan yana yapın bence. Birbirlerinden çekinme gibi bir durum olmaz.
Bir tarla yapın kendi kendilerine ekmek yapsınlar otomata bağlayacaksanız. Yavruları da bir sistemle uzaklaştırırsınız. Böylece sürekli yatak koymanız da gerekmez.
Geceleri yapmadılar ama sabah olunca 2 kişi çocuk yaptı sonradanda 1 kişi daha yaptı 3 çocuk oldu ama her doğduklarında ortadaki yataklara doğan çocuklar yatacak hep onlara başka yatak yapmam gerekecek onu nasıl çözebilirim?

Geceleri yapmadılar ama sabah olunca 2 kişi çocuk yaptı sonradanda 1 kişi daha yaptı 3 çocuk oldu ama her doğduklarında ortadaki yataklara doğan çocuklar yatacak hep onlara başka yatak yapmam gerekecek onu nasıl çözebilirim?

Yatak şart değil ve büyüyen köylüleri tekne ile başka yere taşıyabilirsiniz.

Geri
Yukarı