Minecraft değişik olaylar

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
Merhaba belki bu anlattığım size çok saçma gelecek ama kendi düşüncemle olayı çözüme kavuşturamadım ve size danışmak istedim. Olayı özetliyorum:

Ben ve 2 arkadaşım Minecraft Java Edition 1.19.1 sürümünü oynuyorduk. Oyunda ev yaptık tarla yaptık her şey güzel gidiyordu. Sonra evin yaklaşık 50 blok ilerisinde üst üste 4 blok bulduk. Blokların ne olduğunu tam anlamadık galiba bakır bloğuydu. Neyse kendi kendine oluşmuş dedik. 3 dakika kadar sonra büyük bir patlama sesi geldi. Aklıma hemen o bloklar geldi. Hemen gidip baktım 4 bloğun üzerinde bir elmas blok vardı. Sevindik hemen bloğu kırdık. 2 dakika kadar sonra aynı olay yine yaşandı. Yine sevindik bloğu kırdık. Sonra yine bir gümbürtü oldu. O üst üste 4 blok gitti yerine 6 blokluk haç şeklinde altın bloklar geldi. Bunları kırdım 6 bloğun sadece 3'ü envanterime düştü. Sonra yine aynı ses yine haç şeklinde altınlar yine kırdık onları ama artık tedirginleşmeye başladık. Sonra ben oyundan çıktım ben yokken arkadaşlarımın başına gelen bu olaylar devam etmiş. Evin hemen karşısında camdan bir kafesin içinde nether taşından altışar blokluk iki tane ters haç gelmiş bana ekran görüntüsünü yolladılar. Sonra ben oyuna katıldım camları ve nether taşlarını kırdık. Sonra eve yatmaya girdik ve evin önüne zombi geldi. Zombi normal bir insan ya da köylü gibi evin kapısını açıp bize saldırdı. Sonra sabah olduğunda o haçların olduğu yere gittik o olayın başındaki 4 blok yine oradaydı yine büyük bir ses oldu o 4 bloktan iki tane daha oluştu ve bu 3 blok birleşip obsidyenden bir duvar oluşturdu sonra duvar kendi kendine yok oldu. Sonra yine yattık. Sabah kalkınca redstone meşalelerinden oluşan bir alan vardı bildiğiniz yaklaşık 8*8 boyutlarında redstone meşalelerinden oluşan bir alan. Sonra kırdık ve meşaleleri topladık. Sonuncu meşaleyi kırar kırmaz aynı meşaleler yeniden spawn oldu aynı alana. Onları tekrar tekrar kırdık yine spawn oldu. Sonra spawn olmasın diye spawn oldukları alanı bozduk. Ondan sonra tekrar spawn olmadı sonra merak ettik yeniden bir olay olacak mı diye bozduğumuz yerleri düzelttik ve düzeltmemiz biter bitmez ben ve arkadaşım gökyüzünde camdan bir kafesin içine ışınlandık. Kafesin camdan duvarlarında tabelalar vardı. Tabelalarda kırmızı fosfor ile uryyb yazıyordu. Kafesin altı suydu altı kırıp suya atladık. Ondan sonra daha da kurcalamadık bu olayı sunucuyu sildik. Bu olay hakkında düşünceniz ne biz hiçbir fikir çıkaramadık.

Not: İki arkadaşımdan biri evden uzaktaydı o bu camdan kafesin içine ışınlanmadan falan etkilenmedi diğer arkadaşım ve ben ışınlandık sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı