Minecraft düşük FPS

Uguroz0

Femtopat
Daha fazla  
Kardeşime çok eski PC verdim oynasın diye ama MC'de 6-7 FPS alıyor. Çok kasıyor, 32 Bit, 4 GB RAM, eski Intel ekran kartı, işlemci falan. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows10'ya da 8 varsa ve Java sürümü + son versiyonda oynuyorsa çok dogal Minecraft'ın java versiyonu RX580'de bile sorunlu.

Sistemi tam olarak yazarsanız daha rahat yardımcı olunabilir. Oyununuzun korsan olduğunu varsayarak söylüyorum kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum şu an kullandığım launcherda 100-120 FPS arası alırken 15-20 FPS aldığım launcherlar oldu. Launcherların da etkisi oluyor. Ayrıca 1.8.9 gibi sürümler rahat oynayış açısından daha iyi olacaktır güncel sürümler biraz ağır.

Sisteminiz HD Graphics olarak düşünürsek, OptiFine vs. gerekli ayarları yapmanız yeterli olur artar bile, ben HT Pentium 1 çekirdek ile 1920X1080 30FPS oynadım.

Kardeşime çok eski PC verdim oynasın diye ama MC'de 6-7 FPS alıyor. Çok kasıyor, 32 Bit, 4 GB RAM, eski Intel ekran kartı, işlemci falan. Ne yapmam gerekiyor?
Microsoft Store üzerinden Minecraft Windows 10 edition versiyonunu almanız bu problemleri çözecektir.
Oyun motoru Java değilde Bedrock Engine olduğu için kasma problemini çözdüler, oyun artık optimizasyon anlamında mükemmel. Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Ücretsiz deneme sürümü de mevcut deneyip sonra satın alırsınız.

Dostlar bende Düşük FPS alıyorum
Sistemim;
Anakart:B450M PRO-VHD PLUS
Ram: GSKILL 16GB 3000MHZ
İşlemci: AMD R5 1600
Ekran Kartı: Radeon RX 580 8GB
O sistemle nasıl alıyorsun düşük fps :D

Grafikleri düşür optifine oyna.
1.15 sonrasını oynama.
Büyük ihtimal işlemcidendir.

Yeni konular

Geri