Minecraft düzgün sunucu nasıl açılır?

Yer
Niğde
Merhaba arkadaşlar ile bir etkinlik olsun dedik 10 küsur kişi hafif modlarla Minecraft oynayacaktık. Aternos'tan bir sunucu açtık ama oyun pingden oynanmıyordu. Bunun bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ile bir etkinlik olsun dedik 10 küsur kişi hafif modlarla Minecraft oynayacaktık. Aternos'tan bir sunucu açtık ama oyun pingden oynanmıyordu. Bunun bir çözümü var mı?

Ya sunucu alacaksın ya da kendin hostlucan. Statik IP lazım sana yoksa Ngrok'u arastirmani tavsiye ederim.

4 GB veya 6 GB RAM'li bir sanal makine almanızı öneririm. Hepiniz 10TL koysanız zaten orta halli bir şey alırsınız lag vb sorunlarında önüne geçersiniz.

Biz exaraton'dan oynuyoruz. 3GB ram verdiğinde 100 saati 93 liraya geliyor. Biz 5 kişi bölüşüyoruz size de kişi başına çok cüzi bir miktar düşebilir. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok detaylı bir arayüzü var. Kişinin hangi bloğu kaç defa kırdığına kadar gösteriyor.

Biz Exaraton'dan oynuyoruz. 3GB RAM verdiğinde 100 saati 93 liraya geliyor. Biz 5 kişi bölüşüyoruz size de kişi başına çok cüzi bir miktar düşebilir. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok detaylı bir arayüzü var. Kişinin hangi bloğu kaç defa kırdığına kadar gösteriyor.

Herhangi bir hostingte 3GB aylık fiyatlandırma olarak 65TL zaten. Tabii ki günde 1 2 saat oynarsanız şu anki kullandığınız host daha avantajlı oluyor.

Kendi bilgisayarından hiçbir ücret ödemeden açabilirsin.

Kendi bilgisayarından hiçbir ücret ödemeden açabilirsin.

Peki hocam nasıl bağlanacaklar? Ben zor çözmüştüm o sorunu, yine unuttum. :D
Var mı statik IP'siz bir yöntemi?

Geri
Yukarı