Minecraft Forge kurulamıyor

0.0_lucas

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci; i7 12700K
RAM; Kingston Fury Beast 32 GB 3200 MHz DDR4 CL16
Ana Kart; ASUS B660M - E D4 3600MHz
Ekran Kartı; RX6750XT 12GB
Sıvı Soğutucu; MSI MAG CORELIQUID P360 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
Meslek
Meslek Lisesi Yazılım Öğrencisi
Selam arkadaşlar, 2 saattir Minecraft Forge kurmaya çalışıyorum serveri çok güzel bir şekilde kuruyorum VDS kendi bilgisayarıma fakat Forge'yi kuramıyorum Forge. Jar a çift tıklıyorum veya run.bat ile yapıyorum falan ama Forge dosyaları gelmiyor mesela mods klasörü vesaire.

Java -xmx4096m -xms4096m -jar minecraft_server.1.12.2.jar nogui.

Java -xmx4096m -xms4096m -jar Forge-1.12.2-14.23.5.2859.jar nogui.

Nasıl yaptığını bilmediğim için sorunun ne olduğundan emin değilim ama diyeceğim şey direk orijinal server ile forge server kurmaman. Modlu bir server için Magma server kurman çok daha iyi ve kolay. Sadece buradan server jar'ını indir, bir klasöre koy ve run.bat ile çalıştır. Run için en az şunu yazarsan iyi olur:
JSON:
java -Xmx8196M -Xms8196M -jar <magma jar dosyası>
pause

Nasıl yaptığını bilmediğim için sorunun ne olduğundan emin değilim ama diyeceğim şey direk orijinal server ile Forge server kurmaman. Modlu bir server için magma server kurman çok daha iyi ve kolay. Sadece buradan server Jar'ını indir, bir klasöre koy ve run.bat ile çalıştır. Run için en az şunu yazarsan iyi olur:
JSON:
java -Xmx8196M -Xms8196M -jar <magma jar dosyası>
pause

Mesela server. Jar dosyasını indirdim <magma jar dosyası> yazdığın yere server. Jar mı yazmam gerek yoksa magma diye başka bir. Jar mı indirmem gerekiyor?

Mesela server. Jar dosyasını indirdim <magma jar dosyası> yazdığın yere server. Jar mı yazmam gerek yoksa magma diye başka bir. Jar mı indirmem gerekiyor?
Magma-1.12.2-de16e0a9.jar gibi bir jar dosyası indirip bunu yazman gerekiyor. Normalde yaptığın gibi, sadece jar dosyası farklı.

Magma-1.12.2-de16e0a9.jar gibi bir jar dosyası indirip bunu yazman gerekiyor. Normalde yaptığın gibi, sadece jar dosyası farklı.
İlk önce serveri kurmam gerekiyormu yoksa direkt magmayımı kuracağım?

Sadece magma jarı gerekli. Onu run ile çalıştırtırdığında her şeyi yapacak. İlk çalıştırmada konsoldan onay vereceksin sonra çalıştırmaya hazır olacak.
Java nın magmayı desteklemediğini söylüyor magmayı destekleyen bir java sürümü önerirmisin?

1704575113654.png

Javayı son sürüme güncellersen yeterli olacaktır. Windows aramasında "configure java" uygulamasını çalıştırıp orada update kısmından yapabilirsin.
Son sürümü kullandığımı söylüyor sana zahmet olmayacaksa sende kendi bilgisayarında deneyip bir bakarmısın?

Geri
Yukarı