Minecraft FPS düşmesi oluyor

46Mert46

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft 1.20 oynuyorum eskiden oynarken OptiFine ile oynarken hiç drop girmeden oynayabiliyordum. Yakın zamanda format attım PC'ye ondan sonra sodiumla yükledim MC'yi. Oynarken 100 FPS veriyor ama bir anda düşüp tekrar yükseliyor. Çözümü var mıdır?

Minecraft 1.20 oynuyorum eskiden oynarken OptiFine ile oynarken hiç drop girmeden oynayabiliyordum. Yakın zamanda format attım PC'ye ondan sonra sodiumla yükledim MC'yi. Oynarken 100 FPS veriyor ama bir anda düşüp tekrar yükseliyor. Çözümü var mıdır?

Ekran kartı sürücünüz güncel (önce onu denemelisiniz) ise şu adımları izleyin. Denetim Masası > donanım ve ses > güç seçenekleri > güç planı oluştur (adı farklı olabilir sol üstte olmalı) > ileri deyip "yüksek performans" seçeneğini seçin ve kaydedin. Artık Minecraft'ı tam performanslı şekilde oynayabilirsiniz.

Ayarlar'dan FPS'i monitörünüzün ya da laptopunuzun HZ'ine göre sabitleyin. Ekranınız 60Hz ise 80 yapın, ben o şekilde kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodakileri deneyin muhtemelen sorun çözülecektir.

Geri
Yukarı