Minecraft 1.20.1 FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

ysfddit

Picopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16
Ekran kartı
R9 270x GDDR5
Anakart
gigabyte b450m k
İşlemci
ryzen 3 1300x
Minecraft 1.20.1 sürümünü OptiFine ile oynuyorum 170-200FPS arası almama rağmen çok drop giriyor. Oyuna 2 GB RAM veriliyormuş bunu 8 yaptım çözülmedi 10 yaptım çözülmedi 16 yapıp tüm RAM'i oyuna verdim fakat olmadı. Hiçbir oyunda drop problemim yok ama Minecraft'ta çok var. Arada 1.16.5 de oynuyorum onda bile cok az olsa da drop var. Fakat Aternos üzerinden arkadaşlar ile girince shaderli oynasam bile drop olmuyor sadece drop offline da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft 1.20.1 sürümünü OptiFine ile oynuyorum 170-200FPS arası almama rağmen çok drop giriyor. Oyuna 2 GB RAM veriliyormuş bunu 8 yaptım çözülmedi 10 yaptım çözülmedi 16 yapıp tüm RAM'i oyuna verdim fakat olmadı. Hiçbir oyunda drop problemim yok ama Minecraft'ta çok var. Arada 1.16.5 de oynuyorum onda bile cok az olsa da drop var. Fakat Aternos üzerinden arkadaşlar ile girince shaderli oynasam bile drop olmuyor sadece drop offline da var.

Normal Minecraft'in optimizasyonu berbat.

Bedrock'a geçmeni tavsiye ederim optimizasyon sıkıntıları çekiyorsun anladığım kadarıyla.

Minecraft Java optimizasyonu çok kötü.

Bedrock geçtim hiçbir şekilde donmuyor ve en yüksek chunklarda oynuyorum bu arada Java'da olan problemide çözdüm Java'yı yanlışlıkla 32 Bit ve eski sürüm kurmuşum sildim ve güncel 64 Bit olanını indirdim artık drop sorunu yok fakat ben Bedrock oynamaya devam edeceğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı