Minecraft FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

RodaAI

Decapat
Daha fazla  
Eskiden 150-200FPS arasında bir FPS alıyordum şimdi fs de 10 FPS fs de değilken de 30FPS alıyorum ekran kartım GTX 750 Ti. Driverlar güncel OptiFine denedim temp prefetch dosyalarını temizledim, oyun SSD de kurulu 3 GB RAM verdim.
GPU %5 kullanılıyor :/.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorunların çözümü olarak format önermek, forumda pek sıcak bakılan bir olay değil. JavaScript tabanlı olması optimizasyon konusunda pek başarılı olmadığını destekler.

İşlemcinin entegre grafik birimi ile açılmadığından emin misiniz?

Ben öyle düşünmüyorum çünkü arkadaş önceden böyle bir sorun yaşamıyormuş bir de bilgisayarın ömrü ile de alakası var ama inanın bu oyunun optimizasyonu yok o yüzden genelde tek çözüm format ben de pek sıcak bakmıyorum açıkçası formata ama bazen bu tek çözüm oluyor.

Oyunu yeniden yüklemeyi deneyin, lunar Client kurun, olmazsa format atın.
Format atamam maalesef minecraft'ı 2 adet launcher ile denedim ama olmadı.
Hocam sorunların çözümü olarak format önermek, forumda pek sıcak bakılan bir olay değil. Javascript tabanlı olması optimizasyon konusunda pek başarılı olmadığını destekler.

İşlemcinin entegre grafik birimi ile açılmadığından emin misiniz?
F3 de ekran kartım çıkıyor.
Oyun geliştiricisi olduğum için format attığımda tüm projelerim kaybolacak yedekleme şansım şuanlık yok.

Oyunu yeniden yüklemeyi deneyin, lunar Client kurun, olmazsa format atın.
Konuyu açan kişinin bilgisayar özelliklerine bakarsak client kurmasına gerek yok eğer illa clientli bir şekilde oynamayacaksa. Çünkü o özelliklerle cliente gerek kalmadan yüksek fps alacaktır.
Rica etsem oyunun grafik ayarlarını bölümünü tek tek atabilir misiniz? Olması gereken ayarları göstereceğim.

Konuyu açan kişinin bilgisayar özelliklerine bakarsak Client kurmasına gerek yok eğer illa Client'li bir şekilde oynamayacaksa. Çünkü o özelliklerle Client'e gerek kalmadan yüksek FPS alacaktır.
Rica etsem oyunun grafik ayarlarını bölümünü tek tek atabilir misiniz? Olması gereken ayarları göstereceğim.

Hocam Client önermemin nedeni FPS'de dolayı değil belki Client'larda çalışır diye.

Eskiden 150-200FPS arasında bir FPS alıyordum şimdi fs de 10 FPS fs de değilken de 30FPS alıyorum ekran kartım GTX 750 Ti. Driverlar güncel OptiFine denedim temp prefetch dosyalarını temizledim, oyun SSD de kurulu 3 GB RAM verdim.
GPU %5 kullanılıyor :/.
Oyuna girip f3 basıp Ekran görüntüsü atabilirmisin

Yeni konular

Geri
Yukarı